Business World Global

The Good Wild Milano’dan tasarım ödülü ile döndü

The Good Wild Milano’dan tasarım ödülü ile döndü
20 Kasım 2023 - 13:06

Bu yıl beşincisi düzenlenen AWDA Ödülleri’nde The Good Wild Milano’dan tasarım ödülü ile döndü.

“Görsel İletişim Tasarımı” alanında tasarımcı kadınlara odaklanan ve onların üretimlerindeki dil, teknik ve yaklaşım çeşitliliğini ortaya koymayı amaçlayan ödül töreni, 10 Kasım 2023 Cuma günü Milano Triennale’de gerçekleşti.

Kadın tasarımcıların görsel iletişimde yeteneğini öne çıkarmayı ve tasarımda özgünlük, cinsiyet eşitliği ve sürdürülebilirliği desteklemeyi amaçlayan AIAP Women in Design Award (AWDA) Ödülü, 2019’dan bu yana Uluslararası Tasarım Konseyi ICoD’nin desteği, onayı ve kurumsal ortaklığıyla verilmeye devam ediyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen AWDA Ödülleri’nde The Good Wild Milano’dan tasarım ödülü ile döndü.

Üreten, köklerine sahip çıkan ve özünü koruyan kadının gücüne inanan The Good Wild marka ve görsel dünya yaratımında yeni nesil, renkli, heyecanlı, dinamik, estetik bir bakış açısı için tasarımda Eda Gündüz ile çalıştı. Marka yaratım sürecinde öncelik yeni nesil bitki bazlı beslenme markasının adını ve genel dünyasını tasarlamak oldu.

The Good Wild araştıran tasarlayan, dönüştüren teknoloji ve sürdürülebilir yaşam markası olarak sanat ve tasarım başta olmak üzere özünü bozmadan ve kendini özgürce ifade eden bir duruşu sahipleniyor. Köklerine bağlı kalarak geleceği filizlendirmeye inanıyor tasarımlar da bu yüzden yabandan ilham aldı. Paket tasarımları bir araya geldiğinde kocaman bir artwork olan marka dünyasında van kedisi, denizli horozu gibi bir çok hayvan ve endemik bitki türleri yer alıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.