Business World Global

Schneider Electric, ‘İşimiz Türkiye Gücümüz Bursa’ etkinliğinde yer aldı.

Schneider Electric, ‘İşimiz Türkiye Gücümüz Bursa’ etkinliğinde yer aldı.
28 Haziran 2019 - 17:38

•Türkiye’de dijitalleşmeye öncülük eden Schneider Electric, bu tecrübesini Bursa Sanayi ve Ticaret Odası’nın düzenlediği ‘İşimiz Türkiye Gücümüz Bursa’ etkinliğinde katılımcılarla paylaştı.

•Etkinlikte, Schneider Electric Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörü Gökhan İşbitiren, şirketin dijital dönüşümdeki başarı hikayelerine odaklanan bir konuşma gerçekleştirdi.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen ‘İşimiz Türkiye Gücümüz Bursa’ etkinliğinde yer aldı. Şirket adına ‘Dijitalleşme ve Dijital Tesisler’ başlıklı bir konuşma yapan Schneider Electric Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörü Gökhan İşbitiren, farklı segmentlerdeki çözümlerinin yarattığı katma değeri örneklerle anlattı.

Dijital dönüşüm çözümleri sayesinde Schneider Electric müşterilerinin sistemlerini güvenli, güvenilir, sürdürülebilir ve verimli bir şekilde yönettiğini belirten İşbitiren; ”Günümüzde enerji ve operasyonel verimlilik ihtiyaçları, hızla gelişen teknolojilerle birleşiyor ve yeni iş modelleri, müşteri deneyimleri ve beklentileri ortaya çıkıyor.

Schneider Electric olarak bu değişimden kaynaklanan dijital dönüşüme küresel deneyimimizle liderlik ediyoruz. Bir yandan kurum içi sistemlerimizi hızla dijitalleştirirken bir yandan da müşterilerimizin dijitalleşme yolculuklarında onlara çözüm ortağı oluyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijitalleşme mimarimiz olan EcoStruxure ile enerji verimliliği anlamında en fazla potansiyeli olan 4 pazarda 6 farklı alanda çözümler sunuyoruz. Böylece endüstri şirketleri, enerji dağıtım şirketleri ve OSB’ler, tesisler ve bina yönetiminde alanında en iyi uygulamaları hayata geçiriyoruz. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Atlanta Havalimanı ve Mersin Hastanesi’nde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, bu başarı hikayelerinden sadece birkaçı.

Sonuç olarak dijital dönüşümün başarılı olabilmesi için ihtiyaçların doğru belirlenmesi, ölçeklenebilir sistemler tasarlanması, farklı sistemlerle entegrasyona açık sistemlerin tercih edilmesi ve çalışanlar ve yönetim kadrolarının yetkinliklerini artırılmasının yanında bakış açılarının da geliştirilmesi gerekiyor. Schneider Electric olarak uzmanlığımız ve teknolojimizle bunu sağlamada kurumların ve şirketlerin yanında yer almaya hazırız” şeklinde konuştu.

Etkinlikte BTSO yönetimi ve üyelerinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen endüstri bölgelerinden Bursa ve çevresinde faaliyet gösteren firmaların yetkilileri yer aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.