Business World Global

Rockwell Automation ASEM’i Satın Aldı!

Rockwell Automation ASEM’i Satın Aldı!
93.651
24 Mart 2020 - 9:26

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK) yaptığı açıklamada İtalya merkezli dijital otomasyon teknolojileri tedariğinde öncü ASEM S.p.A.’yı satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. ASEM tam seri endüstriyel PC’ler (IPC), İnsan-Makine Arayüzü (HMI) donanım ve yazılımları, uzaktan erişim yetkinlikleri ve güvenli Endüstriyel IoT geçit çözümleri sunuyor.

ASEM’in yüksek performanslı otomasyon çözümleri akıllı teknolojiler ve verim artışlarıyla Connected Enterprise’ı hayata geçiriyor ve akıllı aygıtları, kontrol platformlarını, tasarım ve operasyon yazılımlarını tek bir ağ üzerinde entegre ederek daha güvenli bir ortam yaratıyor.

Rockwell Automation Mimari & Yazılım Kıdemli Başkan Yardımcısı Fran Wlodarczyk satın almaya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “ASEM’in IPC pazarındaki gücü ve HMI alanındaki uzmanlığı Kontrol & Görüntüleme donanım ve yazılım portföyümüzü genişleterek yüksek performanslı entegre otomasyon çözümleri sağlama yetkinliğimizi daha da güçlendirecek. ASEM’in ürünleri, endüstriyel bilişim ihtiyaçları için yüksek konfigürasyona ihtiyaç duyan müşterilerimize yenilikçi donanım ve yazılım seçenekleri sunarak pazara daha hızlı ulaşmalarını, toplam sahip olma maliyetini azaltmalarını, varlık kullanımını iyileştirmelerini ve kurum riskini daha iyi yönetmelerini sağlayacak”

ASEM Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Renzo Guerra kararı şu sözleriyle değerlendirdi: “ASEM İtalya’da pazar lideri konumunda ve kalitesi kanıtlanmış bir markası var. Endüstriyel PC ve endüstriyel yazılımların tasarım ve üretimindeki uzmanlığımızla Rockwell Automation’ın Kontrol & Görüntüleme çözümlerini genişletmekte ve müşterilerimizin dijital dönüşümlerini hızlandırma fırsatı bulmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Satın alma işlemi kapsamında Almanya merkezli KEB Group’un ASEM’deki azınlık hissesi de alınacak. Ayrıca Rockwell Automation ASEM’in KEB’le olan stratejik tedarikçi ve teknoloji çözüm ortağı ilişkisini sürdürecek. Satın alma işleminin otoritelerin onayına ve koşullara bağlı olduğu, 2020 bahar aylarında tamamlanmasının öngörüldüğü ve Mimari & Yazılım segmenti altında raporlanacağı belirtiyor” dedi.

Rockwell Automation 19 ve 20 Şubat tarihlerinde Miami, Florida’da gerçekleşecek Barclays ve Citi yatırımcı konferanslarında konuya ilişkin daha fazla bilgi paylaşacak.

Rockwell Automation hakkında;
Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK), endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya çapında lider konumda olan bir şirkettir. Rockwell Automation  insanın hayal gücünü teknolojinin potansiyeliyle birleştirerek insan olasılıklarını artırıyor, dünyayı daha verimli ve sürdürülebilir hale getiriyor. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 100’den fazla ülkede yaklaşık 23.000 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Endüstriyel şirketlerde Connected Enterprise’ı nasıl hayata geçirdiğimizi görmek için www.rockwellautomation.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

ASEM hakkında;

1979 yılında kurulan ve merkezi İtalya, Artegra’da bulunan ASEM,  makine ve proses otomasyon pazarı ürün, sistem ve çözümlerinin Ar-Ge, tasarım, imalat ve pazarlamasında lider konumdadır. ASEM’in ürün, sistem ve çözümlerinin tamamı İtalya’da tasarlanmış, mühendisliği yapılmış ve üretilmiştir ve son teknolojiye sahip donanım ve yazılımlar üzerine kurulmuştur. ASEM’in yaklaşık 200 çalışanının yüzde 30’u Ar-Ge birimindedir. İtalya dışında şirketin Almanya, Avusturya ve İsviçre’de de genel müdürlükleri bulunmaktadır ve müşterilerine 30’dan fazla ülkede hizmet vermektedir. ASEM hakkında daha fazla bilgi için www.asem.it adresini ziyaret edebilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.