Business World Global

Recordati, sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor

Recordati, sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor
25 Haziran 2024 - 11:37

Yaygın ve nadir hastalıklar alanlarında faaliyet gösteren uluslararası ilaç grubu Recordati Grup, 4 bin üç yüz çalışanı ile daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek sunan tıbbi yeniliklere yatırım yapıyor.

150’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket, dünyada yedi adet ilaç üretim tesisi ve iki adet kimyasal tesisi ile hizmet veriyor. Grup, kardiyovasküler, üroloji, onkoloji, endokronoloji, üroonkoloji ve genel tedaviler gibi birçok farklı branşta yer alıyor. Türkiye’de ise merkez ofis, üretim ve geniş saha kadrosu ile faaliyetlerine ve yatırımlarına devam ediyor.

80’den fazla ülkeyi Türkiye’den yöneten Recordati Grup Başkan Yardımcısı SPC Güney Doğu & Uluslararası Bölge ve Türkiye Genel Müdürü Erdem Çınar, Recordati Grup olarak, yeni tedaviler geliştirmeye ve üretmeye devam ederken insanların yaşamlarının tüm potansiyellerini ortaya çıkarmalarına destek olmak inancından ilham aldıklarını ve gelecek dönemde de bu çabanın durmayacağını, hastalıklarla mücadele için yeni fikirler, yeni teknolojiler ve inovasyonlarla çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

”Odağımız insan ve toplumun refahına katkıda bulunmak”

 Toplumun refahına katkıda bulunmayı ve sorumlu kaynak kullanımını şirket yükümlülüklerinin yerine getirilmesinden çok, ahlaki bir sorumluluk olarak gördüklerini belirten Çınar, şöyle devam etti; “Bu doğrultuda faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde geçerli olan yasa ve yönetmeliklere saygı gösteriyor, insanları ve çevreyi koruyoruz. Great Place to Work sertifikasına sahip bir şirket olarak olumlu, kapsayıcı, esnek, ilgi çekici ve her bireyin potansiyelini gerçekleştirebildiği, yeteneklerini en iyi şekilde kullanabildiği bir ortamı teşvik ediyoruz. Recordati Türkiye’den 4 çalışma arkadaşımız Recordati Grup içinde global rollerde görev almaya başladı, şirket içi pozisyonlarımız için de terfi ve rotasyon yoluyla pek çok çalışma arkadaşımıza potansiyellerini ortaya çıkarma fırsatı yarattık. Grup olarak güvenli, yüksek kaliteli ürünler tedarik ederken etik, kalıcı ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye ve değer yaratmaya devam etmek istiyoruz.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]