Business World Global

PeerBie tüm uygulamalarıyla hayatınızı kolaylaştırmaya geliyor.

PeerBie tüm uygulamalarıyla  hayatınızı kolaylaştırmaya geliyor.
23 Mayıs 2019 - 11:22

Her gün yaşadığımız kurumsal ve kişisel işlerimizi bir platformda takip etmek istiyoruz. Kimi zaman her işimiz için ayrı bir uygulama kullanıyoruz. Üniversiteden iş hayatına uzanan tüm gruplarımızı ve işlerimizi yönetmemizi sağlayan bir platforma doğan ihtiyacı gören PeerBie, Türkiye’nin yerli sosyal ağ uygulaması olmak için yola çıktı. Türkiye’de ilk lansmanını “PeerBie Üniversitem” ile yapmaya hazırlanan PeerBie’nin benzer sosyal ihtiyaçlara fayda yaratmak üzere gerekli altyapısı hazır.

Dünyada ve Türkiye’de her geçen gün her ihtiyaca yönelik farklı uygulamalar mağazadaki yerini alıyor. Üniversiteden iş hayatına, alışverişten aileye kadar çeşitli konularda çok farklı uygulamaları aynı anda idare etmeye çalışmanın yarattığı zaman ve efor kaybını görenPeerBie, tüm ağları tek bir platformda birleştirmeye hazırlanıyor. Mağazalarda “yardımcılar” kategorisinde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanan PeerBie, tek platformla tüm ağları buluşturan uygulamasından önce Türkiye’de öncelikli gördüğü alanlara özel uygulamalarını kullanıcılarıyla buluşturuyor. İlk sırada ise “PeerBie Üniversitem” var.

PeerBie Üniversite, okul hayatını dijital dünyaya taşıyor

Ülkemizdeki üniversite öğrencileri ve mezunlarını hedefleyen PeerBie Üniversitem”i Türkiye’nin kullanımına sunan PeerBie Kurucusu Semih Secer “İçinde bulunduğumuz çağ, mevcut uygulamaları ve iş fikirlerini ‘yenilemek’ yerine yeni ve daha verimli yöntemleri bulma çağı. Bu bakış açısı ile PeerBie’nin tohumlarını attık. Biliyoruz ve görüyoruz ki artık ihtiyaçlarımızın ve taleplerimizin sınırı yok. Hem kendi rolümüzdeki ağları takip etmek hem de o rolde kendi sorumluluklarımızı en verimli nasıl yönetebiliriz sorusu her geçen gün daha da önem kazanıyor ve bir ihtiyaç haline geliyor. Bir yandan etkinlikleri takip ederken, bir yandan da mahallemizdeki bir tamirciyi nasıl bulabiliriz? Okulumuzun mezunlarını nasıl bir araya getirebiliriz? Belediyelerle nasıl en hızlı irtibat kurabiliriz? Tüm bu sorular için araştırmalar ve gözlemler yaptık. Türkiye’nin lokal ihtiyaçlarına yerli çözümler geliştirebilecek girişimci ruhumuz ve altyapımız ile ilk olarak PeerBie Üniversitem’i mağazalarda kullanıcılara sunmaktan çok mutluyuz.” açıklamasını yaptı. Ayrıca “Bir teknoloji girişimcisi olarak sosyal sorumluluklarımızın farkındayız. Teknolojimizi herkesin doğru bilgiye erişme hakkından yola çıkarak geliştirdik. Kişileri ortak payda etrafında toplayarak, onların bilgi ve deneyimlerini pratik bir şekilde paylaşabilecekleri bir teknoloji geliştirdik. PeerBie sosyal fayda görülen ve talep edilen her noktaya çözüm üretebilecek bir kapasiteye sahip. Bu teknolojimizin patentlerini aldık ve şu an sunduğumuz çözümlerle kullanıcılarımızı memnun etmek birinci görevimiz. Bununla birlikte belediyeler, işyerleri ve eğitim sektörü gibi kilit alanlarda PeerBie altyapısı ile özelleştirilmiş çözümler de sunmaktayız.” dedi.

“Rolünü seç, anını yönet, geleceğini tasarla”

Üniversite öğrencileri ve mezunlarının kullanımına sunulan PeerBie Üniversitem mezun ve öğrencilere özel kullanımlar sunuyor. Öğrencilerin veya mezunların bölümleri ile ilgili arkadaşlarının paylaşımlarını görebildikleri PeerBie Üniversitem, staj ilanları ve arkadaş gruplarının etkinliklerini de takip etme imkanı sunuyor. Ayrıca üniversitelerin en çok ihtiyaç duyduğu ders notlarını bulmak ve öğrenci evi için eşya almak gibi temel ihtiyaçlarını da giderebildikleri uygulama mezun olduktan sonra da üniversite ile olan ilişkilerin sürdürülebilmesine yardımcı olurken, mezunların potansiyel işyerleri ile üniversite çağından başlayan iletişimlerine destek oluyor.

Sosyal hayat, okul hayatı ve iş hayatını tek bir platform üzerinden yönetmek için “küresel sosyal ağ” olarak yola çıkan PeerBie, kişilerin rollerine uygun tüm ağları tek bir platformda toplamalarına yardımcı olacak. İş, aile, okul çevresi ve diğer tüm rollerin gerektirdiği sosyal çevre ile bağlantıyı sağlayacak.

Gerçek zamanlı iletişim, kullanım kolaylığı sunan esnek ara yüzü ile saniyeler arasında ağlar arası geçiş imkanı sunacak ve yakın gelecekte sunduğu özelleştirilmiş tüm ağları bir araya getirecek olan PeerBie şu an PeerBie Üniversitem ve PeerBie Belediyem uygulamaları ile hizmet veriyor. Kısa süre içerisinde “İş Hayatım”, “Amerika’da Yaşayan Türkler”, “Kreş” ve “Mahallem” kategorilerine özel uygulamaların da tamamlanması ile dünya çapında “rol bazlı” ağ ve verimlilik konusunda “ilk” olmaya hazırlanıyor.


PeerBie hakkında

PeerBie, küresel bir sosyal ağdır. “Hayatın için tek uygulama” mottosu ile kurulan uygulama, iş, aile, okul gibi tüm sosyal çevredeki kişilerle gerçek zamanlı, anlık iletişim kurulmasını sağlar. PeerBie; belediye, mahalle, iş, lise, üniversite, marka, kulüp, topluluk ve kreş gibi platformlarda iletişim ve etkileşim ihtiyacını karşılar. PeerBie; kişisel veya grup etkinlikleri için kullanılabilir; aile bireyleri veya arkadaşlar ile iletişim aracı olabilir. Kullanılmayan eşyalar için e-ticaret platformuna dönüşebilir. Trendleri ve toplulukları keşfetme imkanı sunar. Türkiye’nin pilot bölge olarak seçildiği uygulamanın ana alt markaları arasında “PeerBie İş Hayatım”, “PeerBie Adayım”, “PeerBie Markalar”, “PeerBie Üniversitem”, “PeerBie Kreş”, “PeerBie Yurtdışında yaşayan Türkler”, “PeerBie Mahallem”, “PeerBie Okullar” ve “PeerBie Belediyem” gibi iletişime ihtiyaç duyulan ağlar yer alıyor. “Belediyem”, “Adayım” ve “İş Hayatım” ayrıca bu alanda kurumların kendi ihtiyaç ve içeriklerine göre özelleştirilmiş içerik çözümleri sunuyor.

PeerBie; kişisel verileri koruma kanunu çerçevesinde, güvenli ve ücretsiz bir kullanım sunar.

Android: http://play.google.com/store/apps/details?id=com.b…

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/%C3%BCniversitem-by-peerbie/id1460682783

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.