Business World Global

Odeabank, teminat mektubu işlemlerini dijitale taşıdı.

Odeabank, teminat mektubu işlemlerini dijitale taşıdı.
53.281
02 Ocak 2020 - 19:07

Yenilikçi ve çağdaş bankacılık anlayışı ile müşterilerine hizmet veren Odeabank, kurumsal firmalara yönelik teminat mektubu işlemlerini elektronik ortama taşıdı. Odeabank, bu sayede işlem güvenliği ve hızı sağlayarak müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

TÜRKİYE’NİN dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank, şirketlere yönelik bankacılık işlemlerinin daha güvenli ve hızlı yürütülmesini sağlamak amacıyla zamandan ve kâğıttan tasarruf sağlayacak şekilde teminat mektubu işlemlerini elektronik ortama taşıdı. Odeabank elektronik teminat mektubu düzenlemesi ile en temel bankacılık ürünlerinden birini daha dijitalleştirmiş oldu.

Özel sektör ve kamuya kâğıt üzerinde verilen teminat mektuplarını artık elektronik ortamda üretecek olan Odeabank, teminat mektubu ile ilgili iade, tazmin gibi konuların hızlı ve sorunsuz gerçekleştirmesini sağlayacak. Odeabank’ın müşterilerine sunduğu bu hizmetten, elektronik teminat mektubu kabul eden firmalar ile Türk Eximbank ve Gümrük Müdürlüklerine teminat mektubu veren şirketler yaralanabilecektir.

Konuyla ilgili bilgi veren Odeabank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Avcı, “Türk Eximbank, Gümrükler Genel Müdürlüğü ve özel sektör kurumlarına hitaben verilecek teminat mektuplarıyla müşterilerimizin taşıdığı operasyonel riskleri, elektronik ortama geçişle birlikte azaltıyoruz. Türkiye’nin önemli bir dış ticaret bankası olma yönündeki vizyonumuz doğrultusunda, ithalat-ihracat yapan müşterilerimizin ihtiyaçlarına en verimli çözümleri sunmak, bankamız için büyük önem taşımaktadır” şeklinde görüşlerini paylaştı.

Uygulama ile bayi ve tedarikçilerinden mektup alan ana firmalar, teminat mektuplarının teyidine ihtiyaç duymayacak, raporlama ve mektubun saklama süreçleri otomatik olarak dijital ortamda gerçekleşecektir. Böylece mektubun kâğıt ile iletildiği geleneksel yöntemde yaşanan her türlü kayıp ihtimali ortadan kalkacaktır.

Odea Bank Hakkında

Odea Bank A.Ş., 2019 yılı itibarıyla, 17 ilde 49 şubede 1100 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odea Bank, toplam kredi ve toplam aktifler açısından diğer özel bankalar arasında 10. sırada yer almaktadır. Odea Bank’ın aktifleri 31.4 milyar TL, mevduatları 21.5 milyar TL, kredileri 18.7 milyar TL ve öz kaynakları 3.2 milyar TL’dir. Ağustos 2016 itibarıyla International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.S.’nin çoğunluk hissedarı Banka Audi sal’dır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.