Business World Global

Lenovo rekor düzeyde gelir elde etti.

Lenovo rekor düzeyde gelir elde etti.
24 Mayıs 2019 - 12:59

Lenovo, akıllı dönüşüm stratejisi ve güçlü operasyonu ile rekor düzeyde gelir elde etti

Teknoloji devi Lenovo, finansal yılı sonuçları ile bir önceki yıla oranla %12,5 artış ile rekor kırarak 51 milyar ABD Doları gelir elde etti. Lenovo, IDC rakamlarına göre dünyada PC pazarında 2019’un ilk çeyreğinde % 23,4’lük rekor pazar payı ile zirvede yerini aldı.

HONG KONG, 24 Mayıs 2019– Lenovo Group, ‘Akıllı Dönüşüm’ stratejisi doğrultusunda tüm segmentlerdeki liderliğini koruyarak, 31 Mart 2019’da sona eren 2018/19 finansal yılındaki rekor büyüme rakamlarını duyurdu. Lenovo, ilk kez önceki yıla göre %12,5 artış ile 50 milyar ABD Doları’nı aşarak rekor kıran, yıllık 51 milyar ABD Doları gelir elde etti.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing finansal yıl sonuçları ile ilgili olarak şunları söyledi: “Lenovo’nun güçlü finansal performansı dönüşüm stratejimizin istikrarlı bir şekilde yürütülmesinin bir sonucudur. Küresel düzeyde, ekonomik, sosyal ve çevresel olarak değişim yaşadığımız bir dönemde, kendimizi nasıl bir “akıllı dönüşüm”gerçekleştireceğimize ve dünyadaki birçok müşterimizin de aynı dönüşümü başarıyla gerçekleştirmesine odaklanmayı sürdürüyoruz. Güçlü sonuçlarımızla gurur duyuyorum ve gelecekte yeni zirvelere tırmanacağımızdan eminim.”

Lenovo Akıllı Cihazlar Grubu (IDG) ile sektöre öncülük etmeyi sürdürüyor. Lenovo Akıllı Nesnelerin İnterneti (IoT) stratejisi üzerinden yönlendirilen gelirinin, tüm yıl için neredeyse çift haneli rakamlarla %9,9 arttığını ve vergi öncesi gelirin, bir önceki aynı döneme göre yıllık bazda ikiye katlanarak (%109) 1.843 milyon ABD Doları’na çıktığını gördü. Akıllı Cihazlar Grubu’nun iki iş biriminden biri olan Kişisel Bilgisayar ve Akıllı Cihazlar (PCSD), vergi öncesi geliri 1,98 milyar ABD Doları olmak üzere 38,5 milyar ABD Doları tutarında rekor düzeyde yıllık hasılat sağladı.

Veri Merkezi Grubu (DCG) ise x86 sunucu işinin satın almasından bu yana yıllık en hızlı büyümeyi gerçekleştirdi ve %37 artışla yıllık 6,02 milyar ABD Doları gelirle rekor kırdı.

Lenovo Hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 45 milyar ABD Doları değerinde bir Fortune 500 şirketidir ve en iyi kullanıcı deneyimini yaratan akıllı cihazlar ve altyapı aracılığıyla Akıllı Dönüşümü yürüten küresel teknoloji lideridir. Lenovo, akıllı ve bağlantılı ürünlerde dünyanın en geniş portföylerinden birine sahiptir. Bunlara, akıllı telefonlar (Motorola), tabletler, kişisel bilgisayarlar (Thinkpad, Yoga, Lenovo Legion) ve iş istasyonlarının yanı sıra AR/VR (Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik) cihazları ile akıllı ev / ofis çözümleri dahildir. Lenovo’nun veri merkezi çözümleri (ThinkSystem, ThinkAgile), iş dünyasını ve toplumu değiştiren bağlantılar için bilgi işlem gücü ve kapasite oluşturmaktadır. Lenovo, herkesin içindeki farklı yana ilham vermek ve herkesin gelişim sağladığı daha akıllı bir gelecek oluşturmak için çalışmaktadır. Bizi LinkedInFacebookTwitterInstagramWeiboüzerinden takip edip, Storyhub üzerinden en güncel Lenovo haberlerini okuyabilir ve http://www.lenovo.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.