Business World Global

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü İlkem Özar oldu

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü İlkem Özar oldu
22 Mart 2023 - 12:09

Kaspersky, sektörün deneyimli isimlerinden İlkem Özar’ın Türkiye Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Kaspersky açıklamasına göre, yeni Genel Müdür Özar’ın öncelikli hedefleri arasında müşteri memnuniyetine odaklanmak, Kaspersky’nin kurumsal iş biriminde daha agresif bir büyümeye imza atmak, sektörde daha güçlü varlık ortaya koymak, B2B portföyünde daha fazla iş ortağı edinmek ve şirkete daha fazla müşteri kazandıracak sağlam stratejiler kurgulamak yer alıyor.

1998 yılından bu yana bilişim sektöründe üst düzey yöneticilik yapan ve 2010 yılından bu yana da siber güvenlik alanında çalışmalar yürüten İlkem Özar, KOBİ, orta ölçekli ve kurumsal segmentlerde köklü bir deneyime sahip bulunuyor. Özar, Kaspersky Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesine bağlı olarak çalışmalarını yürütecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İlkem Özar, şunları kaydetti:

“Kaspersky Türkiye pazarında güçlü bir performans sergiliyor. Şirket 2022 yılında B2B satışlarında yüzde 64 büyüme kaydetti. Türkiye Genel Müdürü olarak temel önceliklerim en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlayarak ve güçlü ve yetenekli bir ekosistem kurarak, Kaspersky’nin Türkiye’de önemli ölçüde gelişmesini sağlamak olacaktır. Bu amaçla bölgedeki teknik destek ve iş ortağı ağımızın yanı sıra mevcut iş ortaklarımızla iş birliklerimizi artırarak ve yenilerini ekleyerek güçlendireceğiz. Böylece Kaspersky’nin kanıtlanmış ve güvenilir siber güvenlik çözümlerini Türkiye’de kolayca erişilebilir hale getireceğiz. Kaspersky gibi dünyayı siber güvenli hale getirme konusunda ön saflarda yer alan birinci sınıf bir siber güvenlik şirketinin parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]