Business World Global

ISS Türkiye’de hedef 60 bin çalışana ulaşmak

ISS Türkiye’de hedef 60 bin çalışana ulaşmak
26 Mayıs 2023 - 14:36

Yemek hizmetlerinden farklı konseptlere, üst düzey standartta hizmetlere kadar herkesin damak tadına uygun yemek deneyimleri sunan ISS Catering’in hizmet anlayışının merkezinde sağlıklı ve besin değerleri açısından dengeli beslenme düzeni bulunuyor.

ISS Türkiye bünyesine operasyonlarına devam eden kurumun catering faaliyetlerinde yerel tedarikçiler ile çalışma konusundaki politikalar öne çıkıyor. ISS Türkiye CCO’su Anıl Altınküplü, tarladan çatala hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini, kalite ve müşteri beklentilerini sağlamayı hedeflerinin ilk sırasında tuttuklarını anlattı.

ISS Catering neler yapıyor, içeride nasıl bir yapı var?

ISS Türkiye olarak tesis yönetim hizmetlerinin her alanında olduğu gibi hazır yemek kolumuzda da toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Amacımız, yemek hizmetlerinden farklı konseptlere ve üst düzey standartta hizmetlere kadar herkesin damak tadına uygun yemek deneyimleri sunmak.

Yenilikçi, yaratıcı menülerimizin ve hizmet anlayışımızın merkezinde sağlıklı ve besin değerleri açısından dengeli beslenme düzeni bulunuyor. Kurum içi eğitim programları ve seminerlerde çalışanların yemek hizmetiyle ilgili güncel tüm gelişmelerden haberdar olmaları, gıda üretim ve güvenliğinin yanı sıra hizmet mükemmelliği konularında da bilgi edinmeleri sağlanıyor.

Uzun yıllar boyunca elde ettiğimiz deneyimimize dayanarak sağlıklı, taze ve lezzetli yemekler sunmanın çalışan memnuniyeti yarattığını ve verimliliği artırdığını biliyoruz. Türkiye’de ve dünyada gıda konusunda yayınlanan yasal mevzuatları, faaliyet alanımız ile ilgili her türlü yeniliği ve teknolojiyi izleyip sürekli gelişim göstererek, bu yeni uygulamaların şirket genelinde yaygınlaştırılmasını da gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda bu uygulamaların tesisteki işleyişini kontrol edip takibini yapıyoruz.

Tesis yönetiminin birçok alanında faaliyet gösteriyorsunuz. ISS Catering’deki çalışma politikanız hakkında bilgi verir misiniz?

İnsan sağlığına doğrudan etkisi, risklerin büyüklüğü nedeniyle müşteri sağlığı ve güvenliği, hazır yemek hizmetlerimiz açısından büyük önem teşkil etmektedir. Tüm üretim proseslerinin hassasiyetle belirlenen standartlarda takip edildiğini denetleyen bağımsız birimlerimiz, şeffaf şekilde müşteri yetkililerimiz ile denetim çıktılarını paylaşıyor. İlgili tüm aksiyonlar sorumluları ile dijital platformlarda takip edilebilir durumda. Ayrıca özellikle catering faaliyetlerinde yerel tedarikçiler ile çalışma konusundaki politikalarımız öne çıkıyor.

ISS Catering’de sosyal sorumluluk nasıl ele alınıyor?

Sosyal sorumluluk, kurum kültürümüzün bir parçası olduğundan, ISS Catering’de de üzerinde önemle durulan konulardan birini oluşturuyor. Çeşitlilik, istihdamda toplumsal cinsiyet eşitliği, çalışanlarımızın eğitimini bir üst kademeye taşımasına destek olduğumuz Altın Diploma, çalışanlarımızın çocuklarına sağladığımız burslar ve en önemlisi zor günlerimizde birbirimize destek olduğumu ISSDER gibi birçok sosyal sorumluluk uygulamalarımız ISS’in hizmet verdiği tüm alanlarda olduğu gibi, ISS Catering’de de uygulanmaktadır.

Güvenli tedariği nasıl sağlıyorsunuz?

Tarladan çatala hizmet anlayışında zincirin ilk halkası tedarikçileri çalışmaya başlamadan önce ve dönemsel olarak denetlemeyi, gıda güvenliği, kalite ve müşteri beklentilerini sağlamayı hedeflerimizin her zaman ilk sıralarında tutuyoruz. Bu amaçla yürüttüğümüz tüm tedarikçi denetim faaliyetlerini, mutfak hammadde kabul kontrolleri ile de destekliyoruz.

Türkiye’de alanında en büyük ve kaliteli üretim yapan firmalarla çalışıyoruz. Bunun yanı sıra tedarikçilerimizi periyodik olarak gıda mühendisleri ile denetliyoruz. Temel hammaddelerin mikrobiyolojik ve kimyasal analizlerini düzenli olarak yaptırarak, ürün kalitesini kontrol altında tutuyoruz. Yerel işletmeler için denetim, tedarikçi uygunsuzluk bildirimlerinin yapılması ve gerekli aksiyonların alınması ile desteklenen toplantı faaliyetleriyle gelişim sağlıyoruz.

Bildiğimiz kadarıyla bir de mikrobiyoloji laboratuvarınız var. Burada ne gibi çalışmalar yapılıyor?

ISS Catering Mikrobiyoloji Laboratuvarı, bizim de sektörde bulunmasından mutluluk duyduğumuz bir merkez. Aynı zamanda yemek sektöründe hizmet veren bir firmanın kendi bünyesinde kurduğu ilk mikrobiyoloji laboratuvarı olma özelliğine de sahip.

Laboratuvarımız, Türk Standartları Enstitüsü tarafından ISO 17025 yeterlilik belgesine sahip ve numune kabulden raporlamaya kadar uzanan tüm süreçlerde tarafsızlık ve güvenilirlik ilkesi doğrultusunda çalışmalarını yapıyor.

ISS Catering olarak satın almadan servis sunuma kadar olan tüm proseslerimizi iyi hijyen ve HACCP ilkeleri doğrultusunda yürütmekteyiz. Bu ilkeler doğrultusunda yürütülen faaliyetlerimizi kontrol etmek ve doğrulamak amacıyla belirli periyotlarda mutfaklarda üretilen ürün gruplarından numuneler alarak analiz etmekteyiz. Böylelikle ürün güvenliğini izlemekte ve gıda güvenliğini sağlamaktayız.

ISS Türkiye olarak yeni dönem hedefleriniz nelerdir?

Bu yılın sonu itibariyle toplam 50 bin çalışana ulaşma hedefimiz var. 2025 itibariyle ise bu sayıyı 60 bin yapmak istiyoruz. Var olan müşteri yelpazemizde kendi alanında öncü kurumlardan 142 Sanayi Kuruluşu öncelikli olmak üzere; 116 Alışveriş Merkezi, 12 Banka, dikey binalar ve plazalar, A+ Segmentinde yer alan siteler, 120 Özel Hastane ve 11 Şehir Hastaneleri olarak da bilinen Entegre Sağlık Kampüsleri olarak şekilleniyor.

Endüstri segmentindeki potansiyelin yaklaşık %50’sini hazır yemek alanı oluşturuyor. 6500 sanayi kuruluşu var ve bu alandaki teşvik ile girişimlerin artacağını öngörüyoruz; hedefimiz öncelikli olarak burada büyüme göstermek.

Deprem bölgesi ile ilgili yapılan çalışmalar ve sonraki projeler nelerdir?

Kahramanmaraş mutfağında günlük 5 bin kişilik, Pazarcık mutfağında günlük 18 bin kişilik, Osmaniye mutfağında günlük 2 bin 500 kişilik, İskenderun mutfağında günlük bin 500 kişilik, Hatay mutfağında günlük bin 500 kişilik, Elbistan mutfağında günlük 2 bin kişilik üretim ve dağıtım yaptık. Bölgede çalışan 4562 çalışanımıza ve ailelerine ulaşıp kumanya, barınma, giysi vb. yardımda bulunduk. Afet koordinasyonundan edindiğimiz tecrübe ile olası sonraki afet süreçleri (olmaması ümidiyle) için bir aksiyon planı oluşturuyoruz. İş süreklilik planları dahilinde, afet senaryoları için yapılan planlar var. Kriz ve afet yönetimi konusunda da organizasyonumuzu, lojistik ağımızı ve satın alma gücümüzü kullanarak destek veriyoruz.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

    [reklam]