Business World Global

İş Bankası’ndan Türk sporculara destek

İş Bankası’ndan Türk sporculara destek
26 Haziran 2024 - 0:35

26 Temmuz- 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına 30 gün kaldı. Fransa’nın 1900 ve 1924’ten sonra 3. kez ev sahipliği yapacağı Yaz Olimpiyatları’nın açılış seremonisi, 26 Temmuz’da Türkiye saatiyle 22.00’de Seine Nehri’nde gerçekleştirilecek.

17 Nisan’da Antik Olimpiyat oyunlarının doğduğu yer olan Olimpia’da yakılan Olimpiyat Meşalesi, 8 Mayıs’ta ulaştığı Fransa’daki yolculuğunu sürdürüyor. Olimpiyat Oyunları’nın simgesi olan olimpiyat halkaları, oyunların düzenleneceği Paris’in sembolü Eyfel Kulesi’ne yerleştirildi. Organizasyonun sürdürülebilirlik misyonuna uygun şekilde geri dönüştürülmüş çelikten imal edilen 95 metre uzunluğunda ve 43 metre yüksekliğindeki 5 halka, tüm görkemiyle ziyaretçileri selamlıyor.

Paris 2024 için kota müsabakaları sürerken, bugüne kadar 85 sporcumuz olimpiyat kotası almayı başardı. Sporcularımız artistik cimnastik, atıcılık, atletizm, badminton, bisiklet, boks, eskrim, güreş, halter, judo, kürek, masa tenisi, modern pentatlon, okçuluk, taekwondo, voleybol, yüzme ve yelken olmak üzere 18 branşta ülkemizi temsil edecek.

Olimpiyat Oyunları’na kısa bir süre kalırken Mayıs 2022’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) resmi destekçisi olan Türkiye İş Bankası, sporculara olimpiyatlar sürecinde yol arkadaşlığı yaparak ülkemizde olimpiyat bilincinin artırılmasını, daha fazla gencimizin bu dev organizasyona katılmasını, çocuklara spor alışkanlığı kazandırılmasını amaçlıyor.

“Milli sporcularımız Paris’te ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir”  

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat Sözen, Türkiye’nin Paris 2024 Olimpiyat Oyunları yolculuğuna 1 ay gibi kısa bir süre kalmasının yarattığı heyecana vurgu yaparak şunları söyledi: “Başta sporcularımız olmak üzere antrenörleri, ilgili branş federasyonları, aileleri büyük bir disiplin, özveri ve azimle uzun süredir Paris 2024 Olimpiyatları için hazırlanıyorlar. Son derece yoğun, yorucu bir o kadar da heyecanlı bir süreç içerisindeler. Sporcularımız hazırlık süresince elde ettikleri kazanımları, birikimleri Olimpiyat Köyünde yapılacak müsabakalarda ortaya koyacaklar. Gençlerimizin Paris’te ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Milli sporcularımızın kota yarışları sürerken hep birlikte heyecanlı bekleyişimizi sürdürüyoruz. Bugün itibarıyla 18 branşta 85 sporcumuz kota almış durumda. Paris 2024 vizesi alan tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve kota mücadelesi devam eden sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Dünyanın en iyileri arasında yerini alan milli sporcularımızın dışında da ülkemizde çok başarılı gençler ve sporda henüz keşfedilmemiş daha nice cevherler bulunduğunu ifade eden Sözen, “Gençlerimizin kendilerine uygun imkânlar sağlandığında her zaman bizleri gururlandıracak, göğsümüzü kabartacak pek çok başarılara imza atacaklarını bilerek sporcularımıza destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]