Business World Global

Hemington Kaşmir Kazak: Mükemmelliği Arayanlara

Hemington Kaşmir Kazak: Mükemmelliği Arayanlara
68.397
04 Kasım 2020 - 10:45

Yanı başımızdaki, evimizdeki hatta üzerimizdeki ürünün nereden geldiğini çoğu kez bilmeyiz, sorgulamayız. Bazen bunları sorguladığımızda çok ilginç cevaplar buluruz. Örneğin stil sahibi erkeklerin hiçbir dönem vazgeçmediği kaşmir kazakların kökeni İç Moğalistan’a dayanıyor. Çünkü kaşmir oldukça yüksek rakımlı bir bölgede yaşayan Capra Hircus isimli keçi türünden elde ediliyor ve kaşmir kazaklar bugün halen tarzını koruyan erkeklerin giyim tercihlerinin başında geliyor.

Dünyanın tek bir bölgesinde yetişiyor

Kaşmir kazağı özel ve lüks yapan kaşmirin kolay elde edilemeyişi denilebilir. Capra Hircus denien bu keçi türünün vücudunda kışın en sert zamanlarında uzayan ikinci bir tüy tabakası oluşur ve bu tüyler bahar aylarının başında kırkılır.

Bir keçiden en fazla 70 gram tüy çıkar ve tek bir kaşmir kazağın üretimi için yaklaşık dört ila altı keçinin tüyüne ihtiyaç duyulur.

Özetle, bir keçiden çıkan yünün kullanılması ile bir kazak üretmek istememiz halinde, bu keçiyi dört yıl boyunca beslememiz ve her bahar kırkmamız gerekiyor. İşte kaşmir yününden üretilen tüm ürünleri bu kadar nadide kılan da bu.

Kaşmir yününün kaynağı olan bu ara tüyler bir Capra Hircus keçisinin bedeninde yılın sadece belirli bir zamanda uzuyor, çok az miktarda çıkıyor ve bu keçi sadece dünyanın tek bir yerinde yetişiyor. Bu da kaşmir kazağı ayrıcalıklı, çekici ve lüks kılıyor.

Vücudu ideal ısıya ulaştırır

Yüksek rakımlarda yaşayan, sert kış koşullarına, kavurucu sıcaklıktaki yaz aylarına ve uzun süre susuzluğa dayanabilen bu değerli keçi türünden elde edilen kaşmir yününün en önemli özelliği, merino yününden üretilen ürünlerde olduğu gibi, özel yapısı sayesinde beden ısısını dengede tutması.

Bir kaşmir kazak giydiğinizde; ortamın ısısına göre bedeniniz de ideal ısıya kavuşur; ne terler ne de üşür. Hafif ve yumuşak yapısı ile kişiye konfor sağlarken, soğuk ve rüzgarlı günlerde vücudu terletmeden sıcak tutar.

Yüksek standartlı lüksün simgesi

Birinci sınıf malzemelerle üretilen Hemington triko çeşitleri ise dolabınıza şıklığı ve rahatlığı getiriyor. Avustralya’dan gelen Extra Fine Merino ipliğinden örülen Woolmark sertifikalı Hemington erkek trikolar, doğal yapıları ile nefes alıyor ve terletmiyor.

Himalayaların zirvesindeki kaşmir keçilerinden elde edilen ve İtalya’da ustalıkla işlenen dünyanın en değerli yünü saf kaşmirden örülen kazaklar, son derece yumuşak bir dokuya sahip. Çok nadir bulunan kaşmir doğallığı, yumuşaklığı ve dokusuyla yüksek standartlara sahip bir lüksün simgesi.

Hemington saf kaşmir kazaklara ise Hemington mağazalarından veya hemington.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.