Business World Global

Head&Shoulders, Dünya Çevre Günü’nü Geri Dönüştürülmüş Şampuan Şişeleri ile Destekliyor!

Head&Shoulders, Dünya Çevre Günü’nü Geri Dönüştürülmüş Şampuan Şişeleri ile Destekliyor!
05 Haziran 2019 - 10:13

Geçtiğimiz sene Dünya’nın ilk geri dönüştürülmüş şampuan şişesini* üreterek #ÇöpOlmasın kampanyası ile büyük bir farkındalık yaratan Head&Shoulders, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne desteğini tüm şampuan şişelerinin %25’ini geri dönüştürülmüş plastikten üreterek gösteriyor.

Kıyılarımızın kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak isteyen Head&Shoulders, marka yüzü Serenay Sarıkaya’nın da desteğiyle geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği çeşitli çöptoplama etkinlikleri ile #ÇöpOlmasın hereketini başlattı. Aynı projenin devamı niteliğinde ise Avrupa genelinde yürütülen çalışma ile 100’den fazla STK ve 1000’den fazla gönüllünün yardımlarıyla denizlerden ve okyanuslardan toplanan plastik atıklardan ‘Dünyanın İlk Geri Dönüştürülmüş Şampuan Şişesini üreten Head&Shoulders, bu projesi ile 500 milyondan fazla şişeyi geri dönüşüme kazandırmış oldu.

Dünyanın 1 numaralı şampuanı** Head&Shoulders, bu sene de çevre bilincinin oluşturulmasını desteklemeye devam ederek, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne desteğini tüm şampuan şişelerinin %25’ini geri dönüştürülmüş plastikten üreterek gösterdi. Yenilenen doğa dostu şampuan şişeleri ile suların kirliliğine dikkat çekerken, plastik atıkların geri dönüşümünü desteklemeye devam ediyor.

Procter&Gamble, arasında Head&Shoulders’ın da olduğu 20 markasında %100 geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir ambalajlar üretmeyi ve ürünlerinin içeriklerini %100 şeffaflıkla tüketicileriyle paylaşmayı taahhüt ediyor. Her yıl yarım milyar saç bakım ürünü şişesini geri kazanılmış plastikten üretmeye başlayan P&G, hali hazırda dünyadaki üretim tesislerinin %80’inde depolama alanlarına “sıfır atık” gönderiyor.

*%20’si denizden toplanan plastikle yapılmıştır.

**Temmuz 2017- Haziran 2018 arası Nielsen satış bilgilerine dayanan P&G hesaplamaları

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]