Business World Global

Halkbank’tan 215 bin kadın girişimciye 55 milyar TL finansal destek

Halkbank’tan 215 bin kadın girişimciye 55 milyar TL finansal destek
01 Şubat 2024 - 11:42

Halkbank, kadın ve genç girişimcileri Türkiye’ye değer katan, alanında önemli başarılara imza atmış liderlerle bir araya getiren “Vizyon Buluşmaları”nı hayata geçirdi. 30-31 Ocak tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen etkinlik ilk olarak “Kadın Liderler ve Girişimciler” buluşmasına ev sahipliği yaparken, ikinci gün “Dijital Gelecekte Genç Girişimciler” oturumuyla son buldu. Başarılarıyla Türkiye’ye değer katan isimler, inovatif fikir geliştirmenin önemi ve iş dünyasındaki güncel trendler hakkındaki tecrübelerini iki gün boyunca kadın ve genç girişimcilerle paylaştılar. 

Halkbank, “Vizyon Buluşmaları” kapsamında kadın ve genç girişimcileri alanında önemli başarılara imza atmış birbirinden değerli isimlerle 30-31 Ocak tarihlerinde İstanbul’da buluşturdu. İki gün süren etkinlikte; hayata geçirdikleri yenilikçi fikirleriyle ülkemize değer katan uzmanlar, deneyimlerini katılımcılara aktararak geleceğin liderlerine yol gösterdiler.

Halkbank Vizyon Buluşmaları’nda konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıkan girişimcileri desteklemekten ve onların heyecanına ortak olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Girişimcilik kültürünün ülkemizde kökleşmesi için kadın girişimcilerimiz ve genç girişimcilerimiz öncelikli olmak üzere girişimciliğin her alanına özel finansal ürünler sunmaktayız. 2021 yılında kadın girişimciliğini desteklemek için hayata geçirdiğimiz Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi ile bugüne kadar, farklı meslek gruplarından 215 bin kadın girişimciye ulaşarak 55 milyar TL finansal destek verdik. Kadın girişimcilerimiz dışındaki, kendi işini kurmak isteyen her yaştan ve eğitim düzeyinden girişimcilere sunulan kredi desteklerimiz ise; 2021 yılından bugüne kadar 25 milyar TL’ye, destek verdiğimiz girişimci sayısı ise 139 bine ulaşmıştır” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.