Business World Global

Hager Group Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı

Hager Group Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı
25 Temmuz 2023 - 15:02

Şirket şeffaflık ve raporlama ile değişime öncülük edecek.

Yarının enerji dünyasını şekillendiren Hager Group, şirketin sürdürülebilir kalkınma yolculuğunda önemli gelişmeleri içeren Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı. Raporun şeffaflık ve raporlama ile değişime öncülük edeceğini kaydeden Hager Group CEO’su Daniel Hager, “Hager Group’un Sürdürülebilirlik Raporu, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için şeffaflık yaratırken, sürdürülebilirlik çabalarımızda ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor” dedi.

Hager Group, 2021 ve 2022 yılını kapsayan Sürdürülebilirlik Raporu’nda  şeffaflık, iş etiği ve sürdürülebilir operasyonlarına yönelik çıktıları paylaştı. Hager Group’un sürdürülebilirlik yolculuğunu şeffaf bir şekilde ortaya koyan raporda;  şirket, müşteriler, iş ortakları, kurumlar ve çalışanlar için en önemli konular kapsamlı bir şekilde açıklandı. Rapor, şirketin çevresel etkilerini azaltmayı, etik ve çevreye duyarlı bir değer zinciri sağlamayı ve çalışanlarının refahını iyileştirmeyi amaçlayan sürdürülebilirlik yolculuğuna yönelik bir vizyon sunuyor.

Hager Group’un sürdürülebilirlik politikasını değerlendiren Hager Group CEO’su Daniel Hager konuya ilişkin şunları söyledi: “Hager Group’un Sürdürülebilirlik Raporu, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için şeffaflık yaratırken, sürdürülebilirlik çabalarımızda ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor.”

Rapor ile ticari faaliyetler, sürdürülebilir geleceğe yönlendiriliyor

Raporda yer alan sürdürülebilirlik politikasının merkezinde E3 olarak adlandırılan ilkeler bulunuyor. Bunlar; Çevre, Etik, Çalışanlar. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu bu rapor doğrultusunda; firma tüm ticari faaliyetlerini bu ilkeleri dikkate alarak daha sürdürülebilir bir geleceğe yönlendirme sözü veriyor.

Hager Etik Temsilcileri sayısını 2023’te 30’a çıkardı

2022’de emisyonları yüzde 8 oranında azalttı

Hager Group’un hedef ve taahhütlerini şeffaf bir şekilde açıklayan raporda, çevre ve toplum üzerinde olumlu etki yaratma kararlılığı gösteriliyor. Çevre alanında 2030 yılına kadar doğrudan sera gazı emisyonlarını yüzde 50 azaltma hedefi bulunan şirket, 2022’de emisyonları 2021’e kıyasla yüzde 8 oranında azalttı. Ayrıca, 2030 yılına kadar dolaylı sera gazı emisyonlarını yüzde 25 düşürmeyi hedefliyor. Bu bilime dayalı kısa vadeli hedefler, Bilim Temelli Hedefler Girişimi (SBTİ) tarafından da onaylandı. Etik konusunda da önemli çalışmalar yapan Hager, 2021’de 10 olan Etik Temsilcileri sayısını 2023’te yaklaşık 30’a çıkardı. Bu sayede etik kaygıları olan çalışanlar, etik kültürünü geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren bu kişilerle iletişime geçebiliyor. Bunun yanında çalışanların 2021’de mesleki ve kişisel gelişimlerini ilerletmek, şirketin stratejisi ve  yaklaşımıyla uyum sağlamalarına yardımcı olmak için Hi! University eğitim platformunu hayata geçirdi. Bugüne kadar çalışanların yaklaşık %60’ı bu platform üzerinden toplam 105.000 saat eğitim aldı.

Hager Group’un sürdürülebilirlik yolculuğu ve çözümleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için web sitesindeki Sürdürülebilirlik sayfasını ziyaret edin: https://hager.com/tr-tr/cozumler/mimar/surdurulebilirlik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]