Business World Global

Gençlik “Bizim Bu Cumhuriyete Sözümüz Var” dedi

Gençlik “Bizim Bu Cumhuriyete Sözümüz Var” dedi
30 Kasım 2023 - 14:13

Cumhuriyetin 2. yüzyılı başlarken, şikayetçi olmak yerine çözümün bir parçası olmak isteyen gençler daha iyi bir gelecek için “Cumhuriyete Sözümüz Var!” diyerek hem söz verdi, hem sözünü söyledi. Argüden Yönetişim Akademisi Gençlik Ağı tarafından yürütülen “Cumhuriyete Sözümüz Var!” kampanyasında önemli bir adım atıldı. Cumhuriyete Sözümüz Var adlı zirve; gençlerin, her sektörden profesyonellerin, akademisyenlerin ve basının yoğun ilgisiyle İstanbul’da Miniatürk’te gerçekleştirildi.

Argüden Yönetişim Akademisi ve Gençlik Ağı, Türkiye’nin dört bir yanından gençleri, profesyonelleri ve basın mensuplarını bir araya getiren “Cumhuriyete Sözümüz Var” adlı bir zirve düzenledi. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında yaşam kalitesini artırmak için düzenlenen Zirve, Miniatürk’te gerçekleşti.

Zirvede söz gençlikteydi; açılış konuşmasını Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Ilgaz’ın gerçekleştirdiği ve çeşitli üniversitelerden genç liderlerin konuşmacı olarak yer aldığı bu platformda Özlem Gürses, Dr. Bahadır Kaleağası, Naci Başerdem gibi alanında uzman isimler tartışmalarda moderatör oldu.

İçeriğinde öğretici oyunlar ve paneller bulunan Zirve’de katılımcılar, interaktif bir öğrenme deneyimi yaşadıkları etkinliklere katılarak hem bilgi birikimlerini artırdı hem de sektör profesyonelleri ile etkileşimde bulunma şansı elde etti.

Zirvenin kapanışında, “Gençliğin Manifestosu” yayınlandı ve tüm katılımcılar tarafından imzalandı. “Yaşam Kalitesi ve Sürdürülebilir Gelecek için Atatürk’ün Biz Gençlere Emanet Ettiği Cumhuriyet’e Sözümüz Var” şeklinde başlayan Gençliğin Manifestosu’nda daha iyi bir gelecek için gençlerin öncelikleri ve taahhütleri, güven kültürüne odaklanma, gelecek kuşaklar için sorumluluk alma, sürekli öğrenme ve gelişim sağlama, doğaya sevgi ve saygıyı güçlendirme, insan değerlerini temel yaşam ilkeleri olarak benimseme gibi önemli temalarda 23 madde yer aldı.

Argüden Yönetişim Akademisi ve Gençlik Ağı, “Cumhuriyete Sözümüz Var” Zirvesi ile gençlerin sesini daha etkin bir şekilde duyurmayı, onların sorumluluk bilincini artırmayı ve toplumsal değerlere katkı sağlamayı amaçlıyor. Manifesto, desteklemek isteyen her kuruma açık ve tüm kurumlar tarafından da imzalanabilir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]