Business World Global

E-TİCARET.BE KOBI’ler için Avrupa’ya ihracatı kolaylaştırıyor.

E-TİCARET.BE KOBI’ler için Avrupa’ya ihracatı kolaylaştırıyor.
10 Mayıs 2019 - 11:56

Yurt İçinde teslim aldığı ürünlerin kargo ve gümrüklemesini tamamlayarak Belçika’da ücretsiz depolama, tanıtım, satış ve tüm AB ülkeleri içerisindeki nihai alıcıya gönderimini sağlıyor.

Mevcut e-ihracat sistemi ile yurt dışına sipariş gönderim maliyetleri önceki yıllara nazaran büyük oranda düşmesine rağmen, avrupa’daki alıcılar, AB dışından internetten alışveriş yapmaları halinde, gelen siparişler için her zaman bulundukları ülkedeki gümrük işlemlerini tamamlayıp vergi ve masrafları ödemek zorunda kalmaktadır.

Bu işlemleri/ödemeleri tamamlamak için harcadıkları zaman, zahmet ve ödemelerden ötürü, Avrupalı alıcının Türkiye’deki e-ticaret sayfalarından yaptıkları alışveriş oranı hak ettiği konuma ulaşamamaktadır.

Bu negatif etkiyi giderebilme amacı ile  e-ticaret.be olarak KOBI lere, yatırımcılara ve hatta ek iş yapmak isteyen girişimcilere hizmet sağlamak amacıyla bir takım çalışma başlattık.

Öncelikle, Türkiye’deki katılımcılar ile çeşitli ürünleri toplayıp gönderime hazırlıyoruz.

(sadece çeşitli ve ikişer adet üründen oluşan en-az 20-30 kilo ağırlığında bir koli ve en çok iki palet ürün ile başlayabiliyoruz.)

Türkiye’den gönderilen bu ürünlerin nakliye ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Belçika’daki depomuza intikalini sağlıyor ve Avrupa serbest dolaşım hakkını elde ediyoruz.

Bu ürünleri veya sermayesini karşılayan  katılımcıların desteği ile Belçika da yer alan mağazamız ve depomuzda A’dan Z’ye ürün çeşitleri ile (gıda harici) stok oluşturmayı hedefliyoruz..

Belçika adresimize ulaşmış ve serbest dolaşım hakkını elde etmiş ürünleri, popüler olan yerel sanal pazar yerleri üzerinden tüm Avrupa ülkelerinde ki nihai alıcılara , Türkiye’de yurt içinde bir noktadan diğer noktaya satışlarda olduğu gibi gümrüksüz satış yapabiliyoruz ve üstelik ürün maliyetine ilave olarak satış fiyatından elde edilen net kazancı da %50 paylaşıp ödemesini gerçekleştiriyoruz, hem maliyetten hem de satış fiyatından kazanç sunuyoruz.

Ayrıca, ürün sahibinin isteği doğrultusunda, Hollanda ve Belçika içerisinde, ilgili sektörlerdeki yerel veya zincir mağazalara pazarlamasını yaparak toptan sipariş, satış noktaları ve bayilik oluşturmak gibi çalışmalar yapıyoruz.

Tanıtım çalışmalarımız neticesinde, beklediğimizden çok daha fazla ilgi gördük ve altyapı çalışmalarımızı da imkanlarımız doğrultusunda hızla geliştiriyoruz ve yeterli ürün kategorilerine ulaşınca, Türkiye’de yer alan profesyonel yazılım şirketinden kendimize ait sanal pazaryeri sayfası ve bu internet sitemizi Ticaret bakanlığımızın sağladığı e-ticaret ihracat teşvikleri kapsamına alınabilmesi için görüşmelerimizi tamamladık..

İhtiyacımız güven ve ürün !

Bir koli ile başlanan ürün satışlarını ve miktarını zamanla yükseltip yeterli ciro elde edilince elde edilen gelir ile ek bir sermaye koymadan isteğe bağlı olarak Avrupa’da  kendinize ait şirket kurabiliyoruz ve gerekli şartları sağlayınca vize kolaylığı ile başlayıp zamanla oturum vatandaşlık gibi haklara da sahip olunabiliyor. Hepsinin ayrı kuralları var ve gerçekleşmemesi için bir neden yok.

Sonuç olarak söyleyebilirim ki,  biz burada Belçika’da sizin adresiniz, aile bireyiniz, temsilciniz olarak hazırız, istek ve ihtiyaçlarımız için imkanlarımız doğrultusunda sizinleyiz.

Birlikte başlayalım  birlikte geliştirelim..

www.bahars.be  e-ticaret.be   www.e-ticaret.be [email protected]

Koning Albertlaam 31/1  3910  Neerpelt-Belçika   Tel/whatsapp: +32 479 176 771

facebook.com/elojistik      instagram.com/eticaretbe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.