Business World Global

Dijital bayram hediyelerine talep 2 kat arttı

Dijital bayram hediyelerine talep 2 kat arttı
28 Haziran 2022 - 12:28

Kurban Bayramı yaklaşırken, çalışanlarına bayram hediyesi vermek isteyen şirketler dijital hediyelere yoğun ilgi gösteriyor. Türkiye’nin lider sadakat sistemleri şirketi Momento’nun verilerine göre kişilerin ihtiyacı olan ürünleri almasına olanak sağlayan Dijital Erzak’a talep yaklaşık 2 kat arttı.

Uzaktan çalışmanın iş hayatına dahil olmasıyla günümüzde pek çok şirket esnek çalışma modelini benimserken; çalışan motivasyonunu, verimliliğini, üretkenliğini artırmanın yanında bayram ve doğum günü gibi özel günleri kutlamak için de şirketler dijital hediyeleri tercih ediyor. Güçlü teknolojik alt yapısıyla 10 yılı aşkın süredir esnek yan haklar ve ödüllendirme sistemlerinde inovatif çözümler sunan lider sadakat sistemleri şirketi Momento’nun verilerine göre, çalışanların ihtiyaçlarına yönelik dilediği ürünü almasına imkân sunan Momento Dijital Erzak’a talep Kurban Bayramı öncesinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 89 arttı. Söz konusu dönemde şirketlerin Kurban Bayramı hediyeleri için ayırdıkları toplam bütçe de yaklaşık 2 katına çıktı.

Dilediğin ürünü dilediğin zaman almak mümkün

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Momento Kurucusu Zeynep Dağlı Kastro, şöyle konuştu: “Pandemi sürecinde hayata geçirdiğimiz Dijital Erzak; çoğu şirketin hibrit çalışmaya geçtiği günümüzde de şirketlerden yoğun ilgi görüyor. Şirketler hediye çeki veya erzak kolisi gönderimi gibi operasyonel işlerle uğraşmadan dijital olarak çok hızlı ve pratik bir şekilde çalışanlarına Momento Dijital Erzak ile bayram hediyesi gönderimi yapabiliyor.  Dijital Erzak sayesinde çalışanlar sunulan portal üzerinden marketten giyime, çocuk ürünlerinden elektroniğe 30 bini aşkın markadan online kod ile temassız ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Çalışanlara dilediği markayı seçme özgürlüğü sunan çalışan dostu bu uygulamanın teknolojik alt yapısı sayesinde kodların anında satın alınarak kullanılabilmesi mümkün. Öte yandan kod kullanımına bir sene boyunca olanak sunması da çalışanların memnuniyetinde ciddi bir artışa neden oluyor. Çünkü ihtiyacı olduğu zaman alışveriş yapabilme imkânı sunuyor.” Dijital Erzak’a talebin geçtiğimiz Ramazan ayında da benzer bir şekilde arttığına dikkat çeken Zeynep Dağlı Kastro “O dönemde alışverişler genelde market, giyim vb. kategorilerinde yapıldı. Bu bayramda da Dijital Erzak’a gösterilen yoğun ilgi bizlere ne kadar doğru bir ürün çıkardığımızı bir kez daha gösterdi. Şirketlerin ilgisinin önümüzdeki senelerde de katlanarak devam edeceğini öngörüyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.