Business World Global

Çalışanların kendilerine özel zamanı var

Çalışanların kendilerine özel zamanı var
26 Mayıs 2021 - 10:45

Bu şirkette öğle tatilinde e-posta, telefon, toplantı yok.

Türkiye’de kurulan ve global bir phygital perakende deneyimi sağlayıcısı olan REM People, salgın dönemine özel insan kaynakları uygulamaları geliştiriyor. REMAir isimli uygulamayla evden çalışanlara 1.5 saate uzatılan öğle arasında telefon, toplantı, e-posta yok. Çalışanlar, kendilerine vakit ayırıp açık havaya çıkabilmeleri için başlanan uygulamadan memnun.

Covid-19 salgınıyla birlikte uzaktan çalışma düzeni milyonlarca kişiyi etkiledi. Geçen 1 yıllık süreçte çalışanlar ve yöneticiler ev sorumluluklarıyla birlikte işlerini de yürütüp kendine vakit ayıramaz hale geldi. Türkiye’de kurulan ve 45 ülkede global bir phygital perakende deneyimi sağlayıcısı olan REM People, çalışanlarına destek olmak üzere yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

RemAir isimli uygulamayla çalışanların öğle tatili 1.5 saate uzatıldı. REMAir ile evden çalışanların kendilerine vakit ayırabilmesi ve açık havada nefes alabilmesi hedeflendi. E-posta, telefon ve toplantının yasak olduğu bu sürede 150’den fazla çalışan her gün, gün ortasında nefes aldı.

Çalışan memnuniyeti yüzde 20 arttı

REM People İnsan Kaynakları Başkanı Mine Yücesoy Dirancı, özellikle kış aylarında bu uygulamayla ile ilgili çok olumlu dönüşler aldıklarını belirterek şöyle konuştu: “REM People olarak çalışanlarımızın hayatını kolaylaştıracak uygulamalar oluşturmaya çalışıyoruz. Salgın döneminde başlattığımız yeniliklerle çalışanlarımızın bağlılığı ve tutkusunu artırdık. Çeşitli uygulamalarla pandemi koşullarına rağmen çalışan bağlılığımızı yüzde 12, çalışan memnuniyetini ise yüzde 20 artırmayı başardık. Bu artışı sağlamak için farklı temalarla farklı uygulamalar hayata geçirmemiz gerekti. Gelecekte de yenilikçi çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]