Business World Global

Bosch Termoteknik’ten 40 Milyon TL’lik yatırım!

Bosch Termoteknik’ten 40 Milyon TL’lik yatırım!
27 Mayıs 2019 - 9:44

Bosch Termoteknoloji, Manisa Fabrikası bünyesinde yeni açılan 13.700 m2’lik Lojistik Merkezi’ne 40 milyon TL yatırım yaptı.

Bosch Termoteknik, Manisa Fabrikası bünyesinde hayata geçirilen Lojistik Merkezi ile Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Bosch Grubu’nun Termoteknik iş kolu, bu yatırımıyla Türkiye’nin önemli bir pazar ve uzmanlık merkezi olduğunu vurguluyor.

22 Mayıs 2019 tarihinde açılışı yapılan yeni Lojistik Merkezi, tedarikten müşterilere uzanan tüm değer akışını tek bir çatı altında toplayarak Bosch Termoteknik’in lojistik süreçlerini yalınlaştırıyor.

Mal giriş, depolama, üretim besleme ve müşterilere olan sevkiyat süreçleri Endüstri 4.0 uygulamalarıyla yüzde yüz izlenebilir hale geliyor. Lojistik Merkezi’nde tüm sevkiyat planlama ve malzeme hareketlerinde; barkot okuyucular, RFID, rampa yöntemi gibi modern teknolojiler kullanılarak çözümler sağlanıyor. Sistem üzerindeki faaliyetler gerçek zamanlı olarak ekranlardan izlenebiliyor.

Bosch Termoteknik Türkiye Ticari İşler Genel Müdürü Akın Kazak “Şirketimiz, Türkiye ve bölge ülkelerinin yanı sıra başta Avrupa ve İngiltere olmak üzere 40’ın üzerinde ülkeye sevkiyat sorumluluğunu taşıyor. Bu sorumluluk Bosch merkezin, Türkiye’ye olan güvenini yansıtıyor ve büyük potansiyel taşıyor. Stratejik konumumuzu yatırımlarla destekliyoruz; Aralık 2016’da açılan İnovasyon Merkezi yatırımımızı bu sene Lojistik Merkezimiz ile güçlendiriyoruz. Yeni Lojistik Merkezimiz ile tüm süreçlerimizi tek bir noktadan koordine ediyor olmamız hem iç hem dış lojistikte bize verimlilik kazandıracak. Üretime ve müşterilerimize daha etkin ve hızlı teslimat yapacağız.” dedi.

Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası 1.000’i aşkın çalışanıyla ürettiği kombi ve komponentler ile rekor kırmaya ve katma değeri yüksek ürünleriyle Türkiye ihracat dengesine katkı sağlamaya devam ediyor. 2018 yılında yaklaşık 888.000’den fazla kombi üreten, 27 yıldır kendi ürünlerini tasarlayan ve üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini 41 ülkeye ihraç eden Bosch Termoteknik, İklimlendirme sektöründe ihracat şampiyonluğunu 2018 yılında da sürdürdü ve yılı Sektör Lideri olarak kapattı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]