Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bosch FLEXIDOME IP Starlight 8000i yenilikçi bir konsept.

Bosch FLEXIDOME IP Starlight 8000i yenilikçi bir konsept.
7.759
28 Ağustos 2019 - 6:11

Bosch, yeni FLEXIDOME IP Starlight 8000i ile kullanıcı ve kurulumcular için önemli avantajlar sağlıyor

  • Yenilikçi konsept, kurulum ve kablosuz özellikleriyle zaman kazandırıyor
  • ‘Camera Trainer’ sayesinde özelleştirilmiş, öğrenebilen hassaslıkta Video Analizi
  • Zorlu ışık koşulları altında bile maksimum görüntü detayı

Bosch, güvenlik cihazlarının performansını arttırmak ve kullanıcılar ile kurulumculara avantajlar sağlamak için son teknoloji özellikleri kullanmaya devam ediyor. Bu amaçla yeni FLEXIDOME IP Starlight 8000i sabit dome kameralar, kolay kurulum, uzaktan kablosuz devreye alma, zorlu ışık koşullarında detaylı görüntü alma, daha iyi güvenlik sağlama ve daha iyi öngörü sunmak için veri analizi yapma gibi işlevlere sahip olacak şekilde geliştirildi.

FLEXIDOME’un yenilikçi konsepti ilk planlama aşamasından ve kurulumdan hizmete almaya kadar olan bütün süreci kolaylaştırıyor. IP kameralarını kurmak ve çalıştırmak için ise gereken süreyi %75 kısaltıyor. FLEXIDOME IP Starlight 8000i kameralarını kurmak ise son derece kolay. FLEXIDOME’un ürün konsepti sadece üç basit adım ile kuruluma olanak sağlıyor: montaj desteğini kurma, kabloları bağlama ve kamera modülünü kurma. Gromet tasarımı sayesinde ise konnektörleri ayırmak zorunda kalmadan yama kablo kullanmak da mümkündür. Kablosuz uzaktan hizmete alma avantajı sayesinde toz ve kir birikimi gibi olumsuz durumlar, kamera modülünün tüm kurulum ve yapılandırma süreci boyunca yalıtımlı kalması sayesinde ortadan kalkıyor.

Kurulumcular halihazırda kullanılan sistem ile merdiven kullanmak veya kameraları yüksek yerlere yetiştirmek için kaldırma ekipmanı kiralamak zorundadır. Bu kamera sistemi sayesinde merdiven, kaldıraç gibi malzemelere gerek olmadan, kameraları hizmete alma kablosuz olarak yapılabiliyor ve kurulumcular daha etkili ve kolay çalışabiliyor. Bosch Project Assistant uygulaması ile kablosuz bağlantı kurabilecek bir tablet veya akıllı telefon ile yatay, düşey hareket, döndürme ve yaklaştırma (PTRZ) işlevi ayarlanarak kamera veya lense dokunmak zorunda kalmadan istenilen görüş açısı sağlanabiliyor. Kurulum sonrasında herhangi bir ayar gerekirse ilk kurulum sonrasında zaman, efor ve kaynaktan tasarruf ederek uzaktan yapılabiliyor.

‘Camera Trainer’ sayesinde kişiselleştirilmiş hassaslıkta Video Analizi

FLEXIDOME IP Starlight 8000i kameralarını diğerlerinden ayıran temel özellik ise ‘Camera Trainer’ fonksiyonu ile dahili Akıllı Video Analizidir. Bu, video analizinin gelişiminde bir sonraki adım olarak”Makine öğrenimini” Bosch kameralar aracılığıyla duyurur. ‘Camera Trainer’, Bosch dahili video analizini müşterilerin en çok önemseyeceği obje veya durumları saptamasını sağlayacak şekilde kişiselleştirilmesini sağlar. Daha da fazla esneklik ve doğruluk için yeni kullanıcı ayarlı obje ve olay takibi yeteneğini Bosch kameralarının dahili Akıllı Video Analizinin hali hazırda var olan önceden ayarlanmış alarm kuralları ve obje filtreleriyle (örneğin alışveriş arabasıyla yürüyen kişiler) birleştirmek de mümkündür.

İnsanlar ve nesneler için bir yandan güvenlik seviyesini önemli ölçüde arttırırken diğer yandan, hareketten bağımsız olarak trafik ışıklarının önünde birikmiş araçların ayrıştırılması veya bir aracın ne kadar uzun süredir park halinde olduğu gibi yeni kişiselleştirilmiş kullanım ve uygulama fırsatları sunar. ‘Camera Trainer’ ile, video kameralar sadece hareket tarafından tetiklenmenin dışında, belli başlı durumları veya durağan objeleri tanımayı ve saptamayı öğrenebilir.

Zorlu ışık koşulları altında maksimum görüntü detayı

Yüksek çözünürlük ayarları ve kare hızı, daha iyi dinamik aralık ve ışık hassasiyeti kişileri veya objeleri ayırt etmek ve kanıtlar yaratmak için olmazsa olmazdır. Yeni FLEXIDOME IP Starlight 8000i serisinin diğer bir eşsiz özelliği de Bosch’un Starlight teknolojisinin çözünürlük farketmeksizin standart olarak dahil edilmesidir. Bu da tüm FLEXIDOME IP Starlight 8000i modellerinin: HD 1080p, 6 megapiksel ve 4K ultra HD çözünürlük sayesinde düşük ışıklarda bile eşsiz detaylar sunabildiği anlamına geliyor. Saniye başına 60 kareye çıkan kare hızı ile hızlı hareket eden objeler kolayca yakalanırken, diğer yandan 134 dB’ye kadar olan Yüksek Dinamik Aralık görüntüdeki karanlık ve aydınlık noktalar da dengeleniyor.

IP66 su geçirmezlik, korozyona karşı koruma için çift katmanlı, yüksek kalite kaplama, IK10+ darbe direnci, ve -50 ve +60 derece arası hava şartlarında çalışabilmesi ile yeni, dayanıklı FLEXIDOME IP Starlight 8000i hem iç hem dış mekan uygulamaları için son derece uygundur.

Yeni FLEXIDOME IP Starlight 8000i yeni kullanım avantajları sunmak ve güvenliği daha da geliştirmek üzere kameraları eğitmek için makine öğrenimi özelliğini sunarak dahili video analizine bir sonraki adımı getiriyor. Bosch’un sunduğu üstün görüntü ve kalite ile beraber FLEXIDOME IP Starlight 8000i kameraları kullanıcı ve kurulumcular için önemli avantajlar sunuyor.

Bosch Hakkında

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir. 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklanan rakamlara göre, dünya genelinde yaklaşık 410.000 çalışanıyla 78,5 milyar Avro satış gerçekleştirmiştir. Faaliyetleri dört sektöre ayrılmaktadır: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojileri. Bosch dünyanın önde gelen IoT şirketi olarak akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve endüstri için bağlantılı çözümler sunmaktadır. Sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki uzmanlığını ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine farklı etki alanları genelinde ağa bağlı çözümleri tek bir kaynaktan sunabilmektedir. Bosch Grubu’nun stratejik amacı; ağa bağlı bir yaşam için çözümler üretmek, yenilikçi ve heyecan uyandıran çözümlerle dünya genelinde yaşam kalitesini yükseltmektir. Kısacası, Bosch ‘Yaşam için Teknoloji’ sağlamaktadır.

Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60 ülkede 460 bağlı şirketiyle bölgesel şirketlerinden oluşmaktadır. Bosch’un global üretim, mühendislik ve satış ağı satış ve servis ortaklarıyla birlikte dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde varlık göstermektedir. Şirketin gelecekteki büyümesi yenilikçilikteki gücüne dayanmaktadır. Bosch dünya genelinde 130 merkezde 68.700 çalışanla araştırma ve geliştirme çalışmaları sürdürmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.