Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bitdefender Browser Isolation ile İnternet Daha Güvenli.

Bitdefender Browser Isolation ile İnternet Daha Güvenli.
8.880
27 Ağustos 2019 - 9:16

Dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, yeni ürünü Bitdefender Browser Isolation ile siber saldırganların web tarayıcıları üzerinden kullanıcılara zarar vermesini önlüyor. Son kullanıcı sistemleri ile web tarayıcıları arasında sanal bir hava boşluğu oluşturan Bitdefender Browser Isolation saldırganların, saldırı anındaki tüm hareketlerini engelliyor.

Son kullanıcı deneyimini etkilemeden web kaynaklarına erişim sağlamak için tasarlanan Bitdefender Browser Isolation, ağlar ve web tarayıcıları için en büyük tehdit ve risklere karşı koruma sağlıyor. Özellikle insan kaynakları ve finans alanındaki çalışanlar gibi yüksek riskli kullanıcılar için tarayıcı yalıtımı kullanımının önemli olduğunu hatırlatan Bitdefender Antivürüs, Citrix Virtual Apps sunucularında çalışan sanallaştırılmış bir tarayıcı kullanarak güvenli internet erişimi sağlıyor.

Sistemler ve İnternet Arasında Sanal Hava Boşluğu Oluşturuyor

Çoğu güvenlik teknolojisinden farklı bir savunmaya sahip olan Bitdefender Browser Isolation, arabellek aşımı saldırıları da dahil olmak üzere sistemlerde yer edinebilmek için kullanılan kod ekleme ve heap spray gibi saldırı teknikleri için belleği izleyerek saldırıları sonuçsuz bırakıyor.

Tarayıcı yalıtımının kanıtlanmış bir siber güvenlik koruması olduğunu belirten Bitdefender Veri Merkezi ve Ağ Güvenliği Başkan Yardımcısı Gavin Hill,gelişmiş kullanıcı deneyimi ile birlikte cihaza özel güvenlikte de kullanıcılara en iyisini sunmanın şirketlerin yükümlülüğünde olduğuna, kullanıcılara ihtiyaç duydukları hızı ve erişimi sağlarken de sistemler ve internet arasında gerekli sanal hava boşluğunun oluşturulmasının da önem arz ettiğine dikkat çekiyor. Gavin Hill, “Kullanıcılar tarayıcı izolasyon teknolojilerini hantal bulduklarında, daha az güvenli bir çözümle bunu devre dışı bırakabiliyor. Bunun önüne geçmenin yolu da, Citrix’teki gibi sanallaştırılmış tarayıcıda uzun geçmişi olan bir çözümün kullanılmasıdır.” ifadelerinde bulunuyor.

Citrix Hypervisor’ın benzersiz yeteneklerini kullanan Bitdefender Browser Isolation, Citrix Virtual Apps sunucularında çalışan sanallaştırılmış bir tarayıcı kullanarak güvenli bir internet erişimi oluşturabilmektedir.


Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında:

2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’in Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile çözüm ortaklarına satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Aynı zamanda 2018 yılı itibari ile lider güvenlik duvarı ve UTM sağlayıcısı WatchGuard’ın distribütörlüğünü üstlenen Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir.

Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.