Business World Global

BASF, Ayçiçeği Tohumu Pazarına Giriyor.

BASF, Ayçiçeği Tohumu Pazarına Giriyor.
12 Temmuz 2019 - 9:34
BASF, Avrupa’nın lider ayçiçeği tohumu şirketi ile dağıtım sözleşmesi imzalıyor. BASF böylece, Avrupa bölgesinde ayçiçeği tohumu yetiştiricileri için tarım çözümleri portföyünü genişletiyor. Söz konusu anlaşma sonrası, pazara yönelik ilk lansmanların 2020’de olması bekleniyor.

Ayçiçeği, özellikle Avrupa olmak üzere önemli ve hızla büyüyen sektörlerden biridir. Dünyanın en büyük ayçiçeği pazarı 1,3 milyar Euro değerindedir. Ayçiçeği pazarına girmek ve ayçiçeğine yönelik mevcut portföyünü tamamlamak üzere BASF, Euralis Semences ile bir dağıtım anlaşması imzaladı. Yenilikçi hibrit ayçiçeği çeşitlerini değerlendirmek ve bunların düzenli bir şekilde pazara sürülmesini sağlamak; bununla birlikte Avrupa bölgesindeki ayçiçeği yetiştiricilerine daha kapsamlı bir ticari çözüm portföyü sunmak amaçlanıyor. Hibrit ürünler, son teknoloji genetik ve bitki korumayı bir araya getiren BASF Clearfield® Plus teknolojisini içeriyor. Ayçiçeği hibrit tohumlarının pazara ilk olarak 2020’de sürülmesi planlanıyor.

BASF Tarım Çözümleri Bölümü Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve BDT Kıdemli Başkan Yardımcısı Livio Tedeschi, “Ayçiçeği, Avrupa için önemli bir mahsul. Sağlık için çok yararlı olduğundan, modern beslenme alışkanlıklarında önemli bir rol oynuyor. Ayçiçeği ayrıca nöbetleşe ekim için son derece önemli. Bu ortaklık sayesinde, müşterilerimiz için daha da güçlü bir ortak olmak adına, tohum ve tohum teknolojileri alanına daha fazla yatırım yapıyoruz,” diyor.

BASF’nin iş ortağı Euralis Semences, dünyanın en iyi ayçiçeği araştırma programlarından birine katılan önde gelen bir tohum şirketidir. Euralis, BASF ile imzaladığı dağıtım anlaşmasının yanında, Euralis markası altında kendi portföyünü dağıtmaya devam edecek.

BASF’nin Tarım Çözümleri bölümü Hakkında

Hızla büyüyen bir nüfusla birlikte, dünya giderek daha fazla sürdürülebilir tarım ve sağlıklı bir çevre geliştirme ve sürdürme yeteneğimize bağlı olmaktadır. Çiftçiler, tarım uzmanları, zararlılarla mücadele uzmanları ve diğer insanlarla birlikte çalışmak, bunu mümkün kılmak için yardımcı olmak bizim görevimizdir. Bu nedenle, tohumlar ve tohum teknolojileri, kimyasal ve biyolojik mahsullerin korunması, toprak yönetimi, bitki sağlığı, zararlılarla mücadele ve dijital tarım dahil olmak üzere güçlü bir Ar-Ge ürün hattına ve geniş bir portföye yatırım yapıyoruz. Laboratuvardaki, sahadaki, ofisteki ve üretimdeki uzman ekiplerle birlikte, çiftçiler, toplum ve gezegen için, işe yarayan gerçekçi fikirler oluşturmak adına yenilikçi düşünce ve uygulanabilir eylemleri birleştiriyoruz. 2018 yılında, bölümümüz 6,2 milyar € satış elde etti.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.agro.basf.com.tr adresini veya sosyal medya kanallarımızı ziyaret edin.

BASF Hakkında

BASF’de, sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korunması ile bir araya getiriyoruz. BASF Grubunda bulunan yaklaşık 122.000 çalışan, hemen hemen tüm sektörlerdeki ve dünyanın hemen her ülkesindeki müşterilerimizin başarısına katkıda bulunmak için çalışmaktadır. Portföyümüz altı alana ayrılmıştır: Kimyasallar, Materyaller, Endüstriyel Çözümler, Yüzey Teknolojileri, Beslenme ve Bakım ve Tarım Çözümleri. BASF, 2018’de yaklaşık 63 milyar € satış sağladı. BASF hisseleri, Frankfurt borsasında (BAS) ve ABD’de Amerikan Tevdi Makbuzu (BASFY) olarak işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için www.basf.com adresini ziyaret edin.

Euralis Semences Hakkında

Euralis Semences Fransız Kooperatif Grubu Euralis’in tohum bölümüdür. 60 yıl önce kurulan şirket mısır, ayçiçeği, kışlık kolza tohumu, süpürge darısı ve soya filizi tohumlarının araştırılması, üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmıştır ve yıllık gelirlerinin %13’ünü araştırmaya ayırmaktadır. Batı Avrupa’nın son derece teknik pazarlarında %20’den fazla pazar payı bulunan Euralis Semences Avrupa ayçiçeği pazarının liderlerinden biridir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]