Business World Global

Assembly Buildings ‘geleceğin ofis anlayışı’ ile Ankara’da

Assembly Buildings ‘geleceğin ofis anlayışı’ ile Ankara’da
07 Haziran 2022 - 15:44

Şehirlerin çeşitli lokasyonlarında günümüz trendleri ve değişen iş koşullarına göre en etkili ekosistemleri oluşturan Assembly Buildings, yeni projesiyle ‘geleceğin ofis anlayışı’nı Ankara’ya getiriyor. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen projeyle Assembly Buildings, Ankara One Tower AVM’nin 8000 metrekarelik bölümünü dönüştürerek, değişen iş yaşamı ihtiyaçlarının tümünü karşılayan tam donanımlı iş ve yaşam merkezi kuruyor. Bu proje ile AVM fonksiyonundaki mülklere de yeni bir anlayış kazandırılıyor.

Günümüzün değişen koşulları ve ihtiyaçları, pandeminin de etkisiyle çalışma şekillerini tamamen değiştirdi. Uzaktan çalışma ve hibrit sistemlerin azalttığı eski tip ofis talebi, yerini interaktif, farklı ihtiyaçlara cevap verebilen donanımlara ve programlara sahip modern çalışma alanlarına bırakıyor. Yapılan anketlere bakıldığında da çalışanlar klasik ofislere ve plazalara dönmek istemiyor. Şirketler, çalışanlarının ve şirketlerinin ihtiyaçlarına yönelik, verimli çalışabilecekleri yeni alternatifler bulma çabasında…

Günümüz trendleri ve değişen iş koşullarına göre uygun mekanlar ve iş ekosistemleri oluşturan, iş yaşamının geleceğine yön veren Assembly Buildings de bu gelişen ihtiyaçları İstanbul Levent’teki ilk lokasyonunda analiz ettikten sonra  yeni Assembly Buildings projesini Ankara’da gerçekleştirdi; 800 metrekarelik teras alanı, 150 – 400 metrekare arasında değişen loft tipi kendisine özel teraslı ofisler, küçük ofis arayanlar için taşınmaya hazır ofisler, 200 kişiye kadar etkinlik salonu, özel etkinlikler için kış bahçesi, kendi yiyeceklerini getirebilecekleri kişisel ortak mutfak alanı, öğle yemekleri ve iş çıkış buluşmaları için restoran, çeşitli buluşmalar için lounge alanı, videocast, poscast alanı, otel odası niteliğinde recharge room, spor stüdyosu bulunan, aktiveteleri ve servisleriyle iş kulübü mantığıyla hizmet veren iş yaşam merkezini Ankara’da One Tower’da 8.000 metrekare alanda hayata geçiriyor.

Aynı zamanda AVM mülklerinin yeniden işlevlendirilerek tam kapsamlı iş ve yaşam merkezi fonksiyonunu kazanması, Assembly Buildings’in Ankara’da One Tower’da yaptığı bu proje ile tam kapsamlı şekilde hayat buluyor.

Tam donanıma sahip yaşam alanlı hibrit sistemler geliyor

Assembly Buildings Kurucu Ortağı İsmet Öztanık, Ankara One Tower’da gerçekleştirdikleri yeni nesil çalışma alanı projesinin dikkat çekeceğine inandığını söylüyor ve ekliyor: “Çalışma şekilleri değiştikçe ofisten beklenti de farklılaştı. Çalışanlar artık mesai saatleri içinde sabit bir alanda çalışacağı ofisler değil, yaşayan, network yaratacak, sosyalleşebileceği ve farklı ihtiyaçlarını aynı anda karşılayan modern ve yenilikçi hibrit sistemler talep ediyor. Dolayısıyla ofis kavramına ve nerde nasıl bir fonksiyonla varolması gerektiğine yeniden bakarak Assembly One Tower Ankara projesini oluşturduk. İş dünyası tarafından çok fazla talep göreceğine inanıyoruz. Değişen ofis koşullarında bizim yaptığımız gibi hem şık hem de tüm ihtiyaçları karşılayan bir başka iş yaşam alanı projesi bulunmuyor” diyor.

“Assembly One Tower Ankara projesi yeni çalışma sisteminin neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir proje oldu” diyen Assembly Buildings Kurucu Ortağı Yiğit Şatıroğlu, şöyle devam ediyor:

“Şu ana kadarki işin fiziksel tarafı konunun yalnızca temelini oluşturuyor, aslolan burada yaratılacak komunite, içerikli programlar ve servis. Bir gayrimenkulcü olarak da; şirketlerin esnek ve hibrit ihtiyaçlarını hem fiziksel hem de içerik olarak karşılanabildiği, Türkiye’deki en kapsamlı projelerinden biri olarak görüyorum. Tasarımda bu projemizde Urbanjobs ile beraber çalıştık. Pahalı malzemelere yer vermek yerine, hacimleri ve sanatsal tasarımı kullanarak dünya çapında dikkat çekecek bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Değişen çalışma ve alışveriş alışkanlıklarına aynı anda cevap vermesi ise gayrimenkul dünyası için iyi bir örnek olacaktır.”

Türkiye’de ilki gerçekleştirilen projede, iş yaşamı için gerekli yeni nesil çalışma alanlarının arttığı bir karma kullanım anlayışı merkeze konuluyor. Ankara One Tower AVM’nin 2 farklı katında, 8.000 metrekarede gerçekleşen projede; aynı kompleks içerisinde ofis dışında spor alanları, hibrit toplantı odaları, otel niteliğinde dinlenme odası, kış bahçesi, restoran, networking lounge, özel yemek salonu, doktor odası, evcil hayvan alanları, çekim studio’ları, toplantı, seminer, çeşitli çalıştay alanları, sergi ve enstalasyon meydanlar, farklı ürünlerin tanıtılacağı pazar alanı gibi çok çeşitli diğer gündelik fonksiyonları olan alanlar da yer alacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.