Business World Global

Alman devi Otto Türkiye’de

Alman devi Otto Türkiye’de
18 Mayıs 2021 - 12:01

83 milyonluk nüfusu ve yıllık ortalama 62.8 milyar dolarlık harcama oranıyla Almanya’nın yerli e-ticaret platformu Otto, Türkiye’de Propars ile çalışmaya başladı. Propars, Otto aracılığı ile Türk üreticileri Alman alıcılarla buluşturacak.

Almanya’nın bir numaralı yerel pazarı olan Otto, Almanların %92’sinin internet alışverişi yaptığı bir alışveriş platformu. Türkiye’de Propars ile çalışmaya başlayan Otto’da 2020 yılında toplam 62.8 milyar dolar online alışverişte harcandı.

Büyük satın alma gücü ve 83 milyonluk nüfusu göz önünde bulundurulduğunda Almanya’ya e-ihracat yapmanın avantajlı olduğunu öngören Propars, bu konuda kolları sıvayarak çalışmalara başladı. Propars, Türkiye’deki satıcıları Alman alıcılar ile buluşturmak için Otto ile iş birliği gerçekleştirdi.

Almanya pazarında online platformlar arasında Amazon ile birlikte güçlü bir konumda olan ülkenin yerli platformu Otto’da yıllık ortalama satın alma potansiyeli kişi başı 947 Euro.

Almanya’daki e-ticaret tüketicilerinin %92 olduğunu söyleyen Propars Genel Koordinatörü Ayşe Terzi ‘’Otto, dünyanın ve Almanya’nın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri. Hamburg merkezli olan platform yirmiden fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Özellikle moda ve yaşam stili kategorilerinde dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından. İşbirliğimiz aracılığı ile Almanya’nın en büyük pazaryerlerinden olan Otto’da ülkemiz satıcıları bizim aracılığımızla kolayca satış yapabilecekler’’ dedi.

Almanya’nın en büyüğü

Propars E-İhracat ile tüm ürünlerinizi dijital dünyaya taşımanın sanılandan daha kolay olduğunu da ifade eden Terzi ‘’ Propars paneline toplu olarak yüklediğiniz ürünleri Amazon ile birlikte Almanya’nın en büyük pazaryeri olan Otto’da satışa çıkarmak yalnızca tek tuşa basarak gerçekleştirdiğiniz bir işlem. Propars sizin yerinize satışta olan ürünlerinizin takibini yaparak, ürün satışı gerçekleştirdiğiniz an mağazalarınızdaki stoklarınızı otomatik olarak günceller’ ’diyerek nasıl çalıştıklarına değindi.

Terzi ‘’Propars gelişmiş çeviri desteğiyle Türkçe olarak oluşturduğunuz ürün isimleri ve açıklamaları pazar yerlerinde istediğiniz dilde yayınlayabiliyorsunuz.

Siparişleriniz tek bir ekranda toplanıyor ve bütün mağazalarınız için sipariş yönetimlerinizi Propars panelinden yapabiliyorsunuz’’ diyerek Propars’ın işleyiş biçimini de anlattı.

1500’ün üzerinde firmanın dijital dönüşümüne katkı sağlayan ve Türkiye’deki işletmelerin e-ihracat sürecinde karşılaşabileceği problemlere çözümler getiren Propars ile dünyanın ve Avrupa’nın güçlü Pazar yerlerinde yer almak ve kazanç sağlamak mümkün.

 

Almanya’da online alışverişlerde en çok satış yapılan kategoriler ve yüzdeleri;

Tekstil ve Ayakkabı: %65

Kitaplar ve Sesli kitaplar: %47

Eczane Ürünleri: %46

Ev Elektroniği: %42

Ev mobilyaları ve Dekorasyon ürünleri: %32

Spor Ürünleri: %32

Kozmetik ve Cilt bakım: %30

Filmler: %30

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.