Business World Global

Akbank Sanat’ta Çağdaş Dans Programı.

Akbank Sanat’ta Çağdaş Dans Programı.
8.309
26 Eylül 2019 - 11:12

Ekim 2019 – Mayıs 2020 döneminde LOCART’ın sanat yönetmenliğini ve program içeriğini hazırladığı Çağdaş Dans Programı’na ev sahipliği yapıyor. Program ile çağdaş dans tekniklerine hakim, farklı tarzlar deneyimlemiş ve alanında etkin dans sanatçıları yetiştirilmesi hedefleniyor.

Koordinatörlüğünü Tuğrul Savaşçı’nın üstlendiği programın eğitmen kadrosunda; dünyanın ünlü koreograflarıyla çalışmış Alper Marangoz, Bengi Sevim, Beril Şenöz, Evrim Akyay, Korhan Başaran ve Tuğrul Savaşçı gibi isimler yer alıyor.

PROGRAM İÇERİĞİ

Program, 7 Ekim-18 Ocak tarihleri arasında 1. Yarıyıl ve 3 Şubat – 16 Mayıs tarihleri arasında da 2. Yarıyıl olmak üzere iki dönemden oluşuyor. Adayların niteliklerine göre Grup I (Dance Artist Development) ve Grup II (Dance Artist Education) olmak üzere 2 sınıftan oluşacak programda dansçılar, aynı zamanda eğitmenlerinin kendi dans tarzlarıyla kombine edilmiş atölye çalışmalarına da katılabilecek.

Program bitiminde dansçılar, program süresince devam edecek repertuar çalışmalarını temsilen sahne alma fırsatı da yakalayacaklar.

Seçme ve değerlendirme sınavı sonucunda oluşturulacak gruplar ile repertuar çalışmaları dahil olmak üzere haftada 4, toplamda 120 ders gerçekleşecek. Grup I için minimum yaş sınırı 17, Grup II için minimum yaş sınırı 13 ve her bir grup için kontenjan 25 kişiyle sınırlı olacak.

KAYIT / TAKVİM

Başvuru sahipleri; bir adet fotoğraf ve başvuru formunu ‘’Dans Programı’’ başlığıyla atolye@locartistanbul.com adresine mail olarak iletmeleri gerekmektedir.

Adaylar niteliklerine ve portföylerine göre gruplara kabul edilecektir.

Son Başvuru: 2 Ekim 2019         Mülakat: 5 Ekim 2019

Program Takvimi / Ücret:

  1. Yarıyıl | 7 Ekim 2019 – 18 Ocak 2020  |  2700 TL
  2. Yarıyıl | 3 Şubat 2019 – 16 Mayıs 2020 | 2700 TL
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.