Business World Global

Akbank ile gençler yeni nesil yetkinlikler kazanıyor

Akbank ile gençler yeni nesil yetkinlikler kazanıyor
10 Temmuz 2024 - 11:20

Akbank’ın gençlerin geleceğin yetkinliklerine hazırlanmaları, potansiyellerini keşfetmeleri ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmak amacıyla, yine gençlerle birlikte hayata geçirdiği Akbank Gençlik Akademisi’nin faaliyet raporu yayınlandı. Akademi, son 3 yılda Türkiye’deki 208 üniversitenin tamamından 150 bini aşkın gence eğitim, mentorluk ve deneyim fırsatları sundu. 

Gençlerin 21. yüzyıl yetkinlikleri kazanmalarına destek olan Akbank Gençlik Akademisi’nde 3213 saat eğitim verilirken; programa katılanların %60’ını kadınlar oluşturdu. Bugüne kadar 19 paydaş ve 30 uzmanın destek verdiği eğitim ve programlara en çok katılım gösteren ilk 5 bölüm; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme oldu.

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa; “Akbank olarak, gençlere güven duymanın ve potansiyellerini keşfetmeleri için yanlarında olmanın, hayallerini gerçekleştirmeleri ve yenilikçi çözümler üretmeleri için ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Akbank Gençlik Akademisi ile gençlerle birlikte yürümekten, hedeflerimizi birlikte sahiplenmekten ve her geçen gün büyüyen bir topluluğa dönüşmekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Akademimiz, gençlere olan inancımızla ve gençlerin tutkusuyla geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor. 3 yılda Türkiye’deki 208 üniversitenin tamamından 150 bini aşkın gence ulaştık. Önümüzdeki dönemde de gençlerle birlikte çalışmaya, ihtiyaç duydukları her alanda yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]