Business World Global

“Ağrı’nın Zirvesinden Gerçek Hikayeler” belgesele dönüştü

“Ağrı’nın Zirvesinden Gerçek Hikayeler” belgesele dönüştü
13 Haziran 2024 - 12:19

SUNNY Elektronik’in ilk defa geçen sene düzenlediği Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’nın ikincisi, Ağrı ve civar illerden öğrencilerin, ailelerin ve yerel yönetimin katılımı ile tamamlandı. Bölgedeki çocukları, teknolojinin sunduğu yeni bilgi ve becerilerle tanıştırmak, yeteneklerine yönelik farkındalıklarını artırmak için düzenlenen yarışmanın bu seneki süreci, finale kalan öğrencilerin gerçek hikayelerinin yer aldığı bir belgesel ile taçlandı. Sevinç Baloğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği bu anlamlı belgeselde, ülkemizin zorlu coğrafyasında okuyan öğrencilerin, çocuklarının geleceğine ışık tutmak isteyen ailelerin ve görevlerini en iyi şekilde yapmak için çalışan öğretmenlerin hikayeleri yer aldı.

Ağrı’dan yola çıkarak, Türkiye’nin her noktasında birbirinden değerli ve yetenekli öğrencilere ulaşmak üzere bu sosyal sorumluluk projesine başladıklarını belirten Atmaca Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, hazırladıkları belgesel ile kalıcı bir iz bırakmayı arzu ettiklerini dile getirdi. Atmaca “Geçen sene başlattığımız Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması ile bu sosyal hareketin ilk adımını attık ve dalga dalga büyüyen etkisini gördük. Bu anlamlı projemizin, tıpkı kutup yıldızı gibi gençlere yön göstermesi, ışık vermesi için bu sene tüm süreci anlatan bir belgesel hazırladık. Biz Ağrılı bir aileyiz. Oranın çetin şartlarını sevgili babam gibi birçok kişi yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Hayallerini karların altına saklamak ya da yolların ardında bırakmak istemeyen çocukların çabalarını, bu belgeselde anlatmak istedik. Sadece çocuklar değil, aileler için de açılan yeni kapıları, değişen hayatları, büyüyen umutları, çok kıymetli yönetmenimiz Sevinç Baloğlu’nun profesyonel bakış açısı ile bu insanların dilinden anlatmaya çalıştık. Önümüzdeki günlerde belgeselimizi online platformlarda yayınlayacağız. Dilerim ki bu belgesel bir başarı, bir hayat yolculuğu olarak hafızalarda kalır ve birçok kişiye hem başarmak, hem de başarmak isteyenlere destek olmak için ilham verir” açıklamasında bulundu.

Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’, Parlak Bir Renk Olarak Işıldıyor”

Doğduğu topraklara, gençlere yönelik projelerle dönme azmindeki Atmaca Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca’yı gönülden tebrik ettiğini ifade eden Yönetmen Sevinç Baloğlu ise proje hakkındaki düşüncelerini şu şekilde özetledi: “Ülkemizde hayata geçirilen bilim ve kültür projelerini, Türkiye haritası üzerinde bir renk skalası ile göstermek istesek, bu degrade renk biliyoruz ki batıdan doğuya doğru hep solgunlaşır. Sunny Elektronik’in Hayrettin Atmaca Vakfı ile hayata geçirdiği ‘Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’, doğu beyazının içinde parlak bir renk olarak ışıldıyor gerçekten. Bu ışık, beni de bir yönetmen olarak sadece bir yarışma ile değil, başarının ardındaki zoru yenen gerçek hikayelerle tanıştırdı. Belgeseli şekillendiren de bu teknoloji yarışmasının fonunda, zoru başarmak için çalışan; bir dokunuş, bir fırsat bekleyen ve bu fırsatı yakaladıklarında onu nasıl başarıya dönüştürebileceklerini anlatan gençlerin hikayeleri oldu. Bu yarışma, onlar için bir özgüven, bir kendini keşfetme yolculuğu oluyordu aynı zamanda. Bu yolculuğun iz düşümünün bir parçası olduğum için çok mutluyum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]