Business World Global

A1 Capital dijital dönüşüm yatırımlarını büyütüyor

A1 Capital dijital dönüşüm yatırımlarını büyütüyor
17 Haziran 2022 - 1:45

Umut Çelik / [email protected]

A1 Capital Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Serkan Esenpak, A1 Capital’in dijital dönüşüm yatırımlarını büyüterek sürdürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Finans sektörünün en eski aracı kurumlarından birisi olduklarını söyleyen Mehmet Serkan Esenpak “Şu an sektördeki 22. yılımızı kutlamaya hazırlanıyoruz. Banka aracı kurumları da dahil olmak üzere pay piyasası işlem hacmine göre sektördeki ilk 10 aracı kurumdan biriyiz. A1 Capital olarak, Hisse Senedi ve VİOP işlemlerine aracılık, Yatırım Danışmanlığı, Portföy Yönetimi, Halka Arz, Borçlanma Aracı İhraçları, Şirket Değerlemesi, Şirket Satın Alma, Proje Finansmanı ve Sermaye Artırımı gibi birçok konuda kişi ve kurumlara hizmet sağlıyoruz. Şu an İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin, Kayseri, Denizli, Eskişehir, Çanakkale, Balıkesir ve Konya olmak üzere 21 irtibat noktasında müşterilerimizle buluşuyoruz. Hisse Koçu uygulamamızla kullanıcılarımızın yatırımlarını yönetme hizmeti sağlıyoruz. A1 Capital olarak birçok halka arza liderlik ettik ve etmeye de tüm hızımızla devam ediyoruz. Yıllardır misyonumuz “Yatırımcılarına yüksek kalitede hizmet ve hızlı çözümler sunan Türkiye’nin yenilikçi yatırım şirketi” olmak ve 200’e yakın iş arkadaşımızla bu misyonumuzu yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diyor. 

BORSA DÜNYASI GENÇLEŞİYOR

Borsa dünyasındaki genç yatırımcı ivmesinin çok büyük bir hızla yükseldiğini söyleyen A1 Capital Genel Müdürü Mehmet Serkan Esenpak “Bunun temel sebebini ise az önce bahsettiğim üzere teknolojik gelişmeler, mobil cihazlar ve uygulamalar oluşturuyor. Genç iş insanları da bu teknolojik gelişmelere önemli ölçüde uyum sağlıyor. Teknolojik gelişmelerle entegre olan borsa dünyası da genç yatırımcıların ilgisini artıran bir faktör oluşturuyor. Küçük yatırımcıların da önemli bir bölümü gençlerden oluşuyor. Bu dönem gençlerin dönemi. Onların günlük değişimleri takip ederek hareket ettiğini gözlemliyoruz. Finansal varlık yönetimlerini mevcut araçları oldukça deneyimli kullanarak sağlıyorlar. Özellikle genç yatırımcılar birikimlerinin bir bölümünü borsada değerlendirmek konusunda çok bilinçli ilerliyor. Genç yatırımcıların sektöre adım atması borsa dünyasının geleceğini oluşturuyor. Genç yatırımcılara bir öneri verecek olursam; ‘kendini geliştirmek en büyük yatırımdır’. Bu yüzden sürekli olarak temel ve ileri düzey borsa ve finans eğitimlerini sürdürmelerini öneriyorum” diyerek genç yatırımlara mesaj verdi.

‘HİSSE KOÇU’ YATIRIMCILARA YOL GÖSTERİYOR

Elbette tüm sektörler gibi borsa sektörü de dijitalleşme yönünde önemli atılımlar sergiliyor. Artık eskisi gibi telefonla arayıp müşteri temsilcisinden işlem yapmanın neredeyse tarihe karıştığını anımsatan Esenpak “Bu denli hızlı ilerleyen bir piyasa içerisinde elbette dijitalleşme işin olmazsa olmazı. Günümüzde borsa işlemleri, mobil uygulamalar ve web paneller üzerinden yönetiliyor. Biz de A1 Capital olarak mobil uygulamamızla yatırımcılarımıza hızlı ve güvenli işlem imkânı sunuyoruz. Fakat sadece işlem imkânı sunup yatırım yönetimi sağlamak da yeterli olmuyor. Yine uygulamamız içerisinde Hisse Koçu, Canlı Veri gibi hizmetler sunarak yatırımların daha doğru yönetilmesine olanak sağlıyoruz. Bu sayede yatırımlar daha net ve karlılık odaklı oluşturuluyor. Dijitalleşme noktasındaki yatırımlar aracı kurumlar için büyük önem taşıyor. Sektörü ne kadar dijital ve otonom hale getirirsek, kalitemizi de aynı şekilde yukarı ivmelendirmiş oluruz. Bu kapsamda biz de Hisse Koçu uygulamamızı geliştirerek bu ivmeye katkı sağlıyoruz. Hisse Koçu uygulamamız dijitalleşme süreçlerimizin öncü projesini oluşturuyor” dedi.

GÖRÜNTÜLÜ HESAP AÇMA SEKTÖRÜ HAREKETLENDİRDİ

‘Görüntülü Hesap Açma’ işleminin başta bankacılık olmak üzere birçok sektörün müşteri ve kullanıcı kazanımını doğrudan etkilediğini ifade eden A1 Capital Genel Müdürü Mehmet Serkan Esenpak son olarak şunları söyledi: “Çok yoğun ve hızlı bir dünyada yaşıyoruz. Eskiden bir yatırım hesabı açmak için sayfalarca imza atmak büyük sorun oluşturuyordu. Dijitalin yükselişte olduğu bu dönemde Görüntülü Hesap Açma hem kullanıcılar hem de aracı kurumlar nezdinde çok büyük bir kolaylık oluşturdu. A1 Capital olarak bizler de geçtiğimiz aylarda yasal düzenlemelerin tamamlanması ile birlikte Görüntülü Hesap Açma hizmetimizi potansiyel müşterilerimizin kullanımına sunduk. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar saatlerce süren evrak işlemlerine, onay ve imzalara takılmadan görüntülü hesap açma süreciyle borsa dünyasına adım atabiliyor. Başvuru ve dijital görüşmenin ardından dakikalar içerisinde hesaplarını oluşturup işlem yapmaya başlayabiliyorlar. A1 Capital’in teknolojik dönüşüm yatırımlarını büyüterek sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.