Business World Global

Yünsa Ailesi Hatay’a 11 bin fidan hediye etti

Yünsa Ailesi Hatay’a 11 bin fidan hediye etti
23 Ekim 2020 - 11:30

Hatay’da on binlerce ağacın kül olmasına yol açan orman yangınının verdiği zararı telafi etmek adına başlatılan fidan bağışı seferberliğine Yünsa da anlamlı bir destek sunuyor. Yok olan sekiz hektarlık alanın yeniden ağaçlandırılması amacıyla Yünsa, her çalışanı adına bağışlanacak 10 adet fidanla toplamda 11 bin fidanı Hatay’a hediye edecek

Hatay’da meydana gelen ve ülkeyi derinden etkileyen orman yangını, Türkiye’nin en büyük yünlü kumaş üreticisi Yünsa’yı harekete geçirdi. Yangının yaralarını sarmak ve kaybedilen ormanlık alanı yeniden yeşertmek için başlatılan fidan bağışı seferberliğine Yünsa’dan büyük bir destek geldi. Kurulduğu günden beri sosyal ve çevresel sorumluluklarını gözeterek sürdürülebilir politikaları benimseyen Yünsa, her çalışanı adına yapacağı ve toplamda 11 bin fidana ulaşan bağışla Hatay’ın yeniden nefes almasına yardımcı olacak. Fidanların dikimi 11 Kasım günü gerçekleştirilecek.

Fidan bağışı ile ilgili açıklamada bulunan Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, “47 yıldır Türkiye’ye kesintisiz hizmet veren milli bir şirket olarak, ülkemizin eşsiz doğasının gözlerimiz önünde yok olmasını üzüntüyle izledik. Yarım asra yaklaşan yolculuğumuz boyunca tüm iş yapış şekillerinde ve üretim politikasında çevresel sorumluluklarını göz önünde bulunduran bir marka olarak, Hatay’ın uğradığı bu zararı hafifletmek için biz de elimizi taşın altına koyacağız. Toplam 11 bin fidanı Yünsa çalışanları adına Hatay’a hediye ederek kaybolan ormanın yeniden hayat bulması için başlatılan kampanyaya destek veriyoruz. Dikilecek bu fidanlar gelecekte ormana dönüştüğünde Yünsa’nın sürdürülebilirlik politikasının anlamlı birer sembolü haline gelecekler” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.