Business World Global

Yorglass, bir kez daha ihracat rekortmenleri arasına girdi

Yorglass, bir kez daha ihracat rekortmenleri arasına girdi
29 Eylül 2023 - 12:45

İhracattaki başarısını aldığı ödüllerle kanıtlamaya devam eden Yorglass, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen törenden ödülle döndü.

Cam sektöründe en çok ihracat yapan şirketler arasında yer alan Yorglass, Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri kulvarında sıralamaya girerek ihracat rekortmenleri arasındaki yerini sağlamlaştırdı. İşlenmiş cam sektöründe “İhracatını En Fazla Artıran Firma” kategorisinde birinciliği göğüsleyen şirket, düz cam sektöründe “En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firma” kategorisinde ise ikinci oldu. Cumhuriyetin 100. yılında hedeflerine emin adımlarla yürümenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Yorglass Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Semavi Yorgancılar, yarattıkları global tedarik ağı ile hem iç hem de dış pazardaki büyümelerini sürdüreceklerini vurguladı.

Küresel ölçekteki etkisini artıracak yatırım ve hamlelere devam edecek

Üretimi her şeyin üstünde tuttuklarını ve Türkiye’de üretilen katma değerli ürünleri dünyanın dört bir yanına ulaştırmada geniş bir tedarik ağı kullandıklarını belirten Semavi Yorgancılar; “Endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki birikim ve tecrübemizle 6 kıtada 60’dan fazla ülkede camın adresi olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin dört farklı şehrinde yer alan tesislerimizde çalışmalarımızı yürütüyor; Bolu, Eskişehir, Çerkezköy ve Manisa’da bulunan yedi tesisimizde üretim gerçekleştiriyoruz.  Düz cam, renkli reflekte, kaplamalı, ayna, lamine ve buzlu camın da yer aldığı geniş ürün yelpazemizle ulusal ve uluslararası müşterilere çözüm ortaklığı yapıyor, dünyanın her yerinden 70’in üzerinde tedarikçi ile geniş bir alanda hizmet veriyoruz. Baktığımızda 2022 yılını döviz bazlı yüzde 31 büyüme ile kapatırken üretimden gelen satışlarla ihracat oranımızı yüzde 48’e yükselttik. Doğru stratejilerle toplam ihracat rakamımızı ise 77 milyon dolara ulaştırdık. Özellikle son yıllarda Avrupa’daki pazar payımızı ciddi oranda artırdık ve yüzde 30’un üzerine çıkardık. Aldığımız bu ödül gösterdiğimiz kararlılık ve başarının bir yansıması olması yanı sıra şirketimizin etkisini küresel ölçekte genişletmeye devam ettirmemizde bize ilham kaynağı olarak hizmet edecek” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]