Business World Global

Yatırım Finansman ‘En İyi Büyüme Tahmini Yapan Kuruluş’ seçildi

Yatırım Finansman ‘En İyi Büyüme Tahmini Yapan Kuruluş’ seçildi
09 Temmuz 2024 - 3:23

Yatırım Finansman, dünya çapında 100’den fazla ülkede ve 21 emtiada, altı temel makroekonomik gösterge (GSYİH, Mali Denge, Enflasyon, Faiz Oranı, Döviz Kuru ve Cari Hesap) üzerinden en doğru ekonomik tahminleri yapan kurum ve ekonomistleri ödüllendiren FocusEconomics Analist Tahmin Ödülleri’nde ‘Türkiye 2023 Büyüme Tahminini En İyi Yapan Kurum/Ekonomist’ ödülünü aldı.

FocusEconomics, en iyi ekonomik tahmincileri belirlemek için 668’den fazla kurumun 22 ay boyunca Consensus Forecast anketine sunduğu reel sektör tahminlerinin doğruluğunu değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonucunda, ‘Türkiye 2023 Büyüme Tahminini En İyi Yapan Kurum/Ekonomist’ kategorisinde Yatırım Finansman ve Başekonomisti Erol Gürcan’a birincilik ödülü verildi.

Yatırım Finansman Genel Müdürü Eralp Arslankurt, bu yılki başarılı performanslarının, FocusEconomics Analist Tahmin Ödülleri’nde takdir edilmesinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, “Türkiye’de 2023 yılında ekonomik gidişatı etkileyen pek çok gelişme yaşandı. Tüm zorluklara rağmen, müşterilerimize değişken piyasa koşullarında rehberlik etmek ve daha iyi kararlar almalarını sağlamak için, yüksek kaliteli ekonomik içgörüler ve analizler sunmayı sürdürdük. FocusEconomics tarafından Türkiye’de ‘En İyi Büyüme Tahmini Yapan Kuruluş’ olarak derecelendirilmek de başarımızın kanıtı ve tüm ekibimiz için gerçek bir onurdur. Her zaman en doğru ve derinlemesine tahminler oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]