Business World Global

Yapı Kredi Portföy’den girişimler için yeni fon

Yapı Kredi Portföy’den girişimler için yeni fon
10 Kasım 2023 - 12:21

Geniş bir yatırım fonu dünyasına sahip olan Yapı Kredi Portföy, geleceğin teknolojileri konusunda faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu hayata geçirdi.

Bu kapsamda FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu; büyüme potansiyeli yüksek ancak büyüme için kaynağa ihtiyacı olan bilişim, blockchain, enerji, finans teknolojileri, ileri analitik çözümler, metaverse, oyun, sağlık teknolojileri, siber güvenlik, yapay zekâ ve web 3.0 gibi alanlarda orta-ileri seviyedeki yenilikçi girişimlere yatırım yapıyor. Yatırımcılar, satın alacağı FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile hem yapmış olduğu yatırımdan getiri potansiyeli elde edebiliyor hem de vergi indirimi avantajından faydalanabiliyor. Fonun alım satım işlemleri ise nitelikli yatırımcılara Yapı Kredi şubeleri üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Yenilikçi fikirlere yatırım yapma olanağı sağlıyoruz

Fonların finansal enstrümanlar arasında yatırımcıların öncelikli tercihi olduğuna ve bilinirliklerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Müge Peker, şu değerlendirmede bulundu: ‘‘Sektörde pek çok ilke imza atan bir kurum olarak odağımıza daima müşterilerimizi alıyoruz. En büyük önceliğimiz, yatırımcılarımıza hem getiri hem de sunulan hizmet olarak en yüksek faydayı sağlamak. Bu doğrultuda, müşterilerimizi farklı ve güvenilir finansal enstrümanlarla buluşturarak en kaliteli hizmeti sunmak üzere çalışıyoruz. Son olarak hayata geçirdiğimiz FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile bireysel ve kurumsal yatırımcılar için büyüme potansiyeli yüksek şirketlere uzun vadeli yatırım yapma imkânı sağlıyoruz. Fon’un yatırım yapacağı şirketlerin seçiminde; şirketin katma değer yaratma potansiyeline sahip olması, ölçeklenme olanağı taşıması, yenilikçi fikirlerinin bulunmasının yanı sıra rekabetçi ve sürdürülebilir hizmetler üretmesini esas alıyoruz. Bu noktada Türkiye’nin lider girişimcilik programlarını gerçekleştiren Yapı Kredi FRWRD’ı, hedef girişimlere erişim noktasında kritik bir araç olarak kullanıyoruz. FRWRD üzerinden hızlandırma programına katılan girişimleri olgunlaşma aşamasında izliyor ve yatırım yapılabilir seviyeye geldiklerinde hedef girişim olarak değerlendiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de yaratıcı çözümler sunarak sektörde fark yaratmaya ve yatırımlarını değerlendirmeleri için müşterilerimize geniş bir ürün yelpazesi sunmaya devam edeceğiz.’’

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]