Business World Global

Yapı Kredi nakit yönetiminde üst üste dokuzuncu ödülünü aldı

Yapı Kredi nakit yönetiminde üst üste dokuzuncu ödülünü aldı
08 Kasım 2023 - 11:08

Yapı Kredi, dünyanın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden Euromoney tarafından her yıl düzenlenen “Nakit Yönetimi” alanındaki araştırma kapsamında kullanıcı oylarıyla “Sektör Lideri” seçildi.

Üst üste dokuzuncu kez bu ödülün sahibi olan Banka, dijital kanalları üzerinden nakit yönetimi konusunda müşterilerine sunduğu geniş bir işlem seti ile ödüldeki liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

Yapı Kredi müşterileri nakit akışlarına tam hakimiyet sağlıyor

Müşterilerine tüm kanallardan kesintisiz hizmet sağlamak ve kaliteli müşteri deneyimini artırmak için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: “Geniş bir işlem setine sahip dijital bankacılık kanallarımız sayesinde müşterilerimiz diledikleri yerden 7/24 bankacılık hizmetlerimize erişebiliyor. Yapı Kredi Mobil ve Kurumsal İnternet Şubesi aracılığıyla çek senet işlemlerinden teminat mektubu başvurusuna, nakit akış takibinden maaş, fatura ve dış ticaret ödemelerine kadar 800’ün üzerinde işlem kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Bu kapsamda müşterilerimizin hayatını kolaylaştırdığımız nakit yönetimi ürünlerimize ilave olarak dijital kanallarımız üzerinden hizmete sunduğumuz ‘Nakit Akışım’ modülü sayesinde müşterilerimizin nakit akışlarını rahatça takip edebilmelerine olanak sağlıyoruz. Müşterilerimiz, bu modül üzerinden firmalarının banka sisteminde var olan nakit giriş/çıkış bilgilerini takip edebiliyor, kendileri de tahsilat ve ödemeleri ile ilgili bilgi girişi yapabiliyor. Bu sayede müşterilerimiz, firmalarının nakit akışında tam hâkimiyet sağlayabiliyor ve firmalarının nakit pozisyonuyla ilgili ileriye yönelik tahminleme alabiliyor. Ayrıca müşterilerimiz, düzenli yaptıkları ödemelerden hareketle akıllı tavsiyeler alabiliyor ve nakit pozisyonlarına uygun ürün önerilerinden faydalanabiliyor. Tüm bu çalışmalarımızın, uluslararası prestije sahip organizasyonlar tarafından takdir görmesi, bu alandaki başarımızı bir kez daha teyit ediyor. Müşterilerimizin, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil üzerinden, nakit akışlarını anlaşılabilir bir şekilde okumalarını, takip etmelerini ve önerilerimizle nakit akışlarındaki hâkimiyetlerini artırmayı hedefliyoruz.’’

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.