Business World Global

Yapı Kredi bomontiada “Tekinsiz” oyunu ile perdelerini açılıyor.

Yapı Kredi bomontiada “Tekinsiz” oyunu ile perdelerini açılıyor.
12.273
18 Aralık 2019 - 22:30

Yapı Kredi bomontiada, Aralık ayından itibaren her yaştan bireyi hedefleyen performanslarla sahne ve gösteri sanatından farklı disiplinleri izleyicilerle buluşturmaya başlıyor.Yapı Kredi bomontiada Performans Salonu ilk olarak 25 Aralık’ta Ayşegül Cengiz Akman tarafından kurulan teatr.ist’in ilk projesi olan “Tekinsiz” adlı oyuna ev sahipliği yapacak.

Yapı Kredi bomontiada Aralık ayı ile birlikte, her yaştan sanatseverin keyifle takip edeceği, sahne ve gösteri sanatlarının ilgi çekici örneklerinden oluşan yeni bir performans serisine başlıyor. Programda, Yapı Kredi bomontiada’nın yaratıcı ve üretici kültür kimliğinin bir yansıması olarak evrensel dile sahip performansların yanı sıra, kolektif çalışmalara da yer verilecek.

Yapı Kredi bomontiada Performans Salonu ilk olarak 25 Aralık’ta “Tekinsiz” adlı tiyatro oyununa ev sahipliği yapıyor. “Tekinsiz”, Ayşegül Cengiz Akman’ın, usta Fransız oyuncu ve palyaço Amédée Bricolo ile ortak bir çalışma yürüterek sahnelediği tek kişilik bir oyun. Oyun, akıl hastanesinden kaçan bir kadının saklanacak yer ararken kendini bir tiyatro sahnesinde bulmasıyla başlıyor. ‘Akıl hastası’ olan bir kadının, tiyatro sahnesindeki -sonsuz imkân veren- varoluş çabası, oyunda yaratıcılığın temel malzemesi olarak ele alınarak seyircisine ezber bozan, dinamik ve alışık olmadığı bir performans vaat ediyor.

Oyunun Künyesi

Yazan-Yöneten: AYŞEGÜL CENGİZ AKMAN |Oynayan: AYŞEGÜL CENGİZ AKMAN Dramaturg: VERDA HABİFMaske ve Kukla: ASUMAN SÜBAY | Yönetmen Yardımcıları: BETÜL İNGİN – DAMLA AHKEMOĞLU

Oyun 14 yaş üzeridir. Biletler www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

Tekinsiz – teatr.ist |Tiyatro Oyunu    Tarih: 25.12.2019      Saat: 20:30     Süre: 70’

Yapı Kredi bomontiada Adres: Merkez Mah, Silahşör Cad, Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, Şişli

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.