Business World Global

Vodafone’dan çok kanallı yaklaşım

Vodafone’dan çok kanallı yaklaşım
03 Temmuz 2024 - 3:50

Vodafone, yenilikçi ve dijital çözümlerle müşteri memnuniyetini artırmaya devam ediyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarını derinlemesine anlamak amacıyla yapay zekâ destekli İleri Analitik Tahminleme yöntemleri kullanarak gereksinimleri önceden tahminliyor ve en uygun aksiyonları proaktif çözümler ve yönlendirmelerle müşterilerine sunuyor. 

Vodafone, müşterilerine sunduğu kişiselleştirilmiş önerileri derin öğrenme, veri işleme ve müşteri modellemelerine göre farklılaştırarak ihtiyaçlarını en uygun şekilde tahminliyor ve hızla çözüyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Gemici, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye Müşteri Operasyonları Organizasyonu olarak, Vodafone’un dijital servisler şirketi olma hedefi doğrultusunda, müşteri ihtiyacını daha iyi anlayacak teknolojileri kullanarak yolumuza devam ediyoruz. Tahmine Dayalı Dijital Deneyim ekibimizin geliştirdiği süreçler sayesinde müşterilerimizin, bağlantı çözümlerinden yurt dışı kullanım önerilerine, aşım riskini bertaraf edecek uyarılardan fatura hatırlatmalarına, kişiye özel tarife tekliflerinden talep takip hatırlatmalarına kadar pek çok konuda öngördüğümüz ihtiyaçlarına en uygun çözüm önerilerini sunuyor ve yönlendirmeler yapıyoruz. Her ay 14 milyon müşterimize anlık bildirim ve SMS aracılığıyla ulaşıyor, Yanımda uygulamasının ana sayfasında yer alan TOBi’nin konuşma baloncuğu üzerinden de 6 milyon kullanıcımıza bilgilendirmeler sağlıyoruz. Bu bilgilendirmeleri alan müşterilerimizin önemli bir kısmı, teklif ve çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak amacıyla TOBi’ye giriş yapıyor ve işlemlerini dijital kahramanımızın sunduğu sohbet tabanlı destek sayesinde kolayca gerçekleştirebiliyor. Ayrıca kişiselleştirilmiş öneriler de sunduğumuz müşterilerimizin memnuniyetini, yükselen bir ivme yakalayan Net Tavsiye Skoru’muzdan da görmek bizi mutlu ediyor.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]