Business World Global

Vodafone Türkiye, “Reporting Matters” da 4 dalda iyi uygulama olarak yer aldı.

Vodafone Türkiye, “Reporting Matters” da 4 dalda iyi uygulama olarak yer aldı.
10 Temmuz 2019 - 12:43
Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporları, Türkiye’de İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) tarafından yayımlanan ve bu yıl 25 şirketin sürdürülebilirlik raporunun değerlendirildiği “Reporting Matters” kataloğunda, “Önemlilik”, “Stratejik İşbirlikleri”, “Rapor İçi Dolaşım ve Akış”, “Etkileyici Tasarım” başlıklarında iyi uygulama olarak yer aldı.

Vodafone Türkiye, çevresel, sosyal, ekonomik ve yönetimsel konulardaki uygulamalarını ve performansını şeffaf bir şekilde paylaştığı Sürdürülebilirlik Raporları ile raporlama standartları açısından önemli bir başarıya imza attı. Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporları, Türkiye’de İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) tarafından yayımlanan ve bu yıl 25 şirketin sürdürülebilirlik raporunun değerlendirildiği “Reporting Matters” kataloğunda “Önemlilik”, “Stratejik İşbirlikleri”, “Rapor İçi Dolaşım ve Akış”, “Etkileyici Tasarım” başlıklarında iyi uygulama olarak yer aldı. Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (WBCSD) finansal olmayan raporların kalitesini ve etkisini ölçümleyen uluslararası “Reporting Matters” metodolojisi kapsamında Vodafone Türkiye’nin her yıl raporlama performansını geliştirdiği görüldü.

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporlarının gelişimini değerlendirenVodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları söyledi:

“2010 yılından bu yana yayımladığımız sürdürülebilirlik raporlarımızla şirketimizin çevresel, sosyal, ekonomik ve yönetimsel alanlardaki uygulamalarını ve performansını paydaşlarımız ile şeffaf şekilde paylaşıyoruz. 2018 yılı raporumuzda şirketimizin gelecek stratejik çalışmalarına yön verecek çerçeveyi uluslararası standartlarda önceliklendirme analizi ile geliştirdik. Öncelikli stratejik odak alanlarımızı Vodafone Sürdürülebilir İş Stratejisi’ne uygun olarak belirledik ve performansımızı şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda paylaşarak güvence altına aldık. Her yıl daha da iyileştirdiğimiz Sürdürülebilirlik Raporlarımızla, sektörün prestijli yayınlarından Reporting Matters kataloğunda iyi uygulama olarak yer almaktan mutluluk duyuyoruz.”

2017’den bu yana Türkiye’de de uygulanıyor

2013’ten bu yana küresel çapta uygulanan “Reporting Matters” metodolojisi, 2017’den bu yana Türkiye’de de uygulanıyor. “Reporting Matters”, şirketlerin sürdürülebilirlik raporlarını İlkeler, İçerik ve Deneyim olmak üzere 3 ana kriter ve 18 alt kritere göre değerlendiriyor. Bu çalışmayla, raporlama trendlerinin ortaya çıkarılması, şirketlerin yaptıkları raporlamada kalite ve etkinliğin artırılması, iyi uygulama örneklerinin paylaşılması ve yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.