Business World Global

Vakıfbank’tan firmalara “Dijital Teminat Mektubu”

Vakıfbank’tan firmalara “Dijital Teminat Mektubu”
14 Ağustos 2023 - 18:43

Dijital Teminat Mektubu uygulamasını devreye alan VakıfBank, bankacılık sektörünün en yaygın ürünlerinden biri olan teminat mektubunun başvuru, onay ve kullandırım süreçlerini tümüyle dijital ortama taşıyor. Sektörde öncü ve yenilikçi yönüyle öne çıkan uygulama, teminat mektubu kullandırım sürecini kısaltarak hız ve zaman tasarrufu sağlıyor.  

İşletmeler için yenilikçi hizmetler geliştiren VakıfBank, şimdi de Dijital Teminat Mektubu uygulamasıyla teminat mektubu kullandırım sürecine kolaylık ve hız getiriyor. Bir süre önce, sektörde yaygın şekilde kullanılan teminat mektuplarını elektronik ortama taşıyan VakıfBank, bu ürünün başvuru ve kullandırım süreçlerini de dijital ortama taşıdı.

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Şimşek, ‘Dijital Teminat Mektubu’ uygulamasıyla ilgili, “Vakıfbank olarak “sürdürülebilirlik” temel stratejimiz kapsamında kaynak verimliliği yaratarak karbon salınımına olumlu katkıda bulunmak amacıyla müşterilerimize sunulan ürün ve hizmetleri dijital kanallara taşımayı benimsedik. Bu kapsamda, son olarak da Dijital Teminat Mektubu uygulamasını devreye aldık. Bu uygulamamızla teminat mektubu sunumunda tüm süreci dijital kanallar üzerinden yürüterek müşterilerimize zaman kazandırmayı hedefliyoruz. Günümüzde finansal süreçlerin yönetiminde pratik, hızlı çözümlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. VakıfBank olarak biz de bu yönde pek çok yeniliği hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]