Business World Global

Vakıfbank’ta Abdi Serdar Üstünsalih güven tazeledi

Vakıfbank’ta Abdi Serdar Üstünsalih güven tazeledi
14 Haziran 2024 - 11:37

VakıfBank’ın 70. Olağan Genel Kurul toplantısı 6 Haziran 2024 tarihinde İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Kurulda, göreve geldiği Haziran 2019 döneminden bu yana çağın dinamiklerini iyi okuma, yerinde karar alma, teknolojiye yön veren stratejiler geliştirme yetisi sayesinde VakıfBank’ı aktif büyüklükte Türkiye’nin halka açık en büyük bankası haline dönüştüren Abdi Serdar Üstünsalih’in görevine devam etmesi kararı alındı.

VakıfBank’ın 70. Olağan Genel Kurulu, 6 Haziran 2024 tarihinde bankanın Ümraniye’de bulunan Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi. Görev süresince VakıfBank’ın varlık gösterdiği her alanda lider bir banka haline dönüşmesine önderlik eden Abdi Serdar Üstünsalih’in Haziran 2019’dan bu yana sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini yeni dönemde de devam ettirmesi karara bağlandı.

“Sektör büyümesine katkıda bulunan bir kamu bankası ve Türkiye’nin milli değeriyiz”

VakıfBank’ın ülkesi ve milleti nezdinde üstlendiği görev ve mesuliyetleri her zaman titizlikle yerine getirdiğini belirten Üstünsalih, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Gerçekleştirdiğimiz tüm başarıları, emeğimizin, gayretimizin bir sonucu olarak atfedeceğimiz anlamlı bir yılı geride bıraktık. Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır sonuç ve gelişmelerin öncüsü olmayı da her zaman olduğu gibi odağımıza aldık. Geride bıraktığımız yıl; aktif büyüklüğümüz yüzde 66 artışla 2,8 trilyon TL’ye ulaştı. 25 milyar TL net kâr elde eden Bankamız, ekonomik büyümenin en büyük unsurlarından olan ihracat ve yatırım odaklı projelere desteğini kesintisiz bir şekilde sürdürdü. Uyguladığımız büyüme stratejilerimiz ile ticari kredilerimiz 1,2 trilyon TL’yi aştı. Toplam mevduatımız yıllık bazda yüzde 74 artışla 2 trilyon TL’ye yaklaştı. TL vadeli mevduatlar ise yüzde 93’lük artışla ilk defa 1 trilyon TL seviyesini aştı.”

“Yenilikçi ürün ve hizmetler ile sürdürülebilir kalkınmaya destek oluyoruz”

Emanetçisi oldukları değerlerin ışığında, toplumun her kesimi için yenilikçi ürün ve hizmetler ile Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına destek olmaya devam ettiklerinin altını çizen Üstünsalih, “ Bugüne kadar ViBi, SKY Limit, Vinov, Vibox, Dijital Banko Çek, Tüm Hesap, FİDE, GASS, Ödeme İste, V-Limit,  QR ile ödeme, Metal Kart gibi yenilikçi ürün ve hizmetlerin yanı sıra VakıfPays ödeme şirketimizi de kurarak sektörümüze yön vermeye devam ettik. Bu bakış açımız ile de 24 milyonu aşan müşteriye ulaştık” diye konuştu.

“Hayatın her alanında öncü rol üstleniyoruz”

Üstünsalih, sözlerinin şöyle tamamladı:

“Finansal başarılarımızın yanında sosyal ve çevresel performansımızla da öncü olmaya devam ediyoruz. Çevresel tarafta 2023 yılında karbon emisyon azaltımına ilişkin hedefleri Bilimsel Temelli Hedefler Girişimi tarafından onaylanan ilk Türk Bankası olduk. Ayrıca Karbon Saydamlık Projesi İklim Değişikliği Programı’nda, A skoru ile Global A Listesine girerken, Su Güvenliği Programı’nda da A- Skoru ile “Liderlik” seviyesine yükseldik. Bu başarının mimarı her daim omuz omuza olup, Bankası ve ülkesi için tüm varlığı ile çaba gösteren büyük VakıfBank ailesidir. Onların bu bilinç ve özverisi ile ülkemiz ekonomisine desteğimizi sürdürüyoruz. ‘Daima Seninle’ diyerek milletimize, esnafımıza, çiftçimize, iş insanımıza kısacası toplumun her kesimine can-ı gönülden hizmet ediyoruz. Ülkemizi hep birlikte geleceğe taşıyoruz.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]