Business World Global

UPT, Azerbaycan’daki hizmet ağını genişletiyor

UPT, Azerbaycan’daki hizmet ağını genişletiyor
28 Eylül 2022 - 15:53

Dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında Aktif Bank iştiraki olarak hizmet veren lider uluslararası para transferi ve ödeme şirketi UPT, Azerbaycan’daki partnerleri arasına ülkenin önde gelen bankalarından Bank of Baku’yü de ekleyerek hizmet ağını genişletmeye devam ediyor.

Dünya çapında 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında hizmet veren Aktif Bank iştiraki ve Türkiye’nin lider para transferi şirketi UPT, Azerbaycan’ın önde gelen kurumlarından Bank of Baku ile yeni bir anlaşma imzalayarak her geçen gün büyümeye ve müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. UPT, Bank of Baku ile gerçekleştirdiği anlaşmayla birlikte hem fiziksel noktalarda, hem de dijital uygulamalarda para transferi imkanı sağlayacak.

‘2010 yılından bu yana sağladığımız “as a service” hizmetimizle Türkiye’nin öncü ödeme kuruluşu olmaya devam ediyoruz’

UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “UPT olarak, 10 yılı aşkın süredir global para transferi dünyasında en çok tercih edilen firmaların başında geliyoruz. Müşterilerimize doğrudan ürünlerimizle, ayrıca 150’den fazla global partnerimize 2010 yılından bu yana sağladığımız “as a service” hizmetimizle Türkiye’nin öncü ödeme kuruluşu olmaya devam ediyoruz.  UPT olarak yurt dışında hem iş birliği yaparak hem de para transferi sistemimizi kullanan nokta sayısını arttırarak istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Her geçen gün geliştirdiğimiz kendi transfer ağımız ile müşterimize ve partnerlerimize sunduğumuz ürünleri artıracağız. Azerbaycan’da Azerpost ve toplam on bir bankaya uluslararası para transferi hizmeti sağlıyoruz. UPT olarak Azerbaycan’daki para transferi iş birliklerimizin sayısını artırmayı ve mevcut iş birliklerini dijital alanda da genişletme hedefimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Son olarak Azerbaycan’daki partnerlerimiz arasına ülkenin önde gelen bankalarından Bank of Baku’yü de ekledik. Bank of Baku şube ağı ve dijitaldeki uygulaması ile global para transferi konusunda ülkenin önemli aktörleri arasında yer alıyor. Bizim yaptığımız bu anlaşma hem fiziksel hem de dijital dünyayı kapsayacak olup her iki kurumun mobil uygulamaları arasında para transferi imkânı sunması açısından önemli bir noktada yer alacak” şeklinde konuştu.

UPTION Kart ile kur farkından korunma imkânı

Türkiye’de ve dünyada finansal inovasyona öncülük eden UPT, mobil uygulaması UPTION ile tüm dünyada kullanılabilen, TL, USD ve EUR hesaplarına bağlanabilen ve bu sayede kur farkından korunma imkânı sunan UPTION Kart’ı hayata geçirdi. Türkiye’de yaşayan yabancılar için paralarını nakit olarak tutma sorunundan kurtararak bir hesapta saklamalarını sağlayan UPTION Kart ayrıca yabancılara kart ile online veya fiziksel harcama yapabilmelerine de olanak tanıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.