Business World Global

Universal Robots, üretim süreçlerinde çalışanları aktifleştiriyor.

Universal Robots, üretim süreçlerinde çalışanları aktifleştiriyor.
11 Haziran 2019 - 20:43

Üretim süreçlerinde tüm sektörler verimliliği artırmak için kullanıcıları girişimci hale getiren, hızlı, kolay uygulanabilir araçlara yöneliyor. Universal Robots, UR+ ve UR Akademi hizmetiyle, sektörün ihtiyaçlarına en optimum çözümü sağlıyor

Dünyanın lider kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, endüstriyel süreçlerde rekabet avantajı yaratmak için verimliliği artıran kolay uygulanabilir araçlara yönelen tüm sektörlere UR+ ile çözüm sağlıyor. Ücretsiz çevrimiçi platform UR+ ile robot kurulumunda A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılıyor. Universal Robots, insan teknoloji etkileşimini daha kolay ve yakın hale getirmesine yardımcı olacak şekilde oluşturduğu UR+ ekosistemi sayesinde otomasyonu herkes için ulaşılabilir hale getiriyor.

“UR+ kolay programlanıyor, esnek konumlanıyor”

UR+ ürünlerinin kolay programlanabilir olması (robot programlama uzmanlığı gerektirmez), esnek konumlandırma ve iş birliğine dayalı yapısı sayesinde endüstride, üniversitelerde, vb. birçok alanda verimli şekilde kullanılabildiğini ifade eden Universal Robots Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “Universal Robots son tüketicilere, distribütörlere, sistem entegratörlerine, UR+ ürünlerini geliştirmek ve ticarileştirmek isteyenlere yenilikçi UR+ ‘Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!’ uygulaması ile kolay ve hızlı kurulum ve programlama imkanı sağlıyor. Robot uç elemanları (gripper) vb. yardımcı ekipmanlar, aksesuarlardan kamera sistemleri ve yazılıma kadar ihtiyaç duyulan her şey UR+ platformunda bulunabiliyor” diyor.

 

        155 sertifikalı ürün, 400’den fazla onaylı ticari ürün geliştirici

Universal Robots, cobot’larla sorunsuz şekilde çalışabilecek onaylanmış ürünleri, örneğin robot tutucu (gripper) vb. yardımcı ekipmanlar, aksesuarlardan kamera sistemleri ve yazılıma kadar ihtiyaç duyulan her şeyi barındıran UR+ platformunu 2016’da hayata geçirdi. Tak-Çalıştır ve Üretime Başla! konseptine uygun şekilde geliştirilen UR+ programında 155 sertifikalı ürün ve 400’den fazla onaylı ticari ürün geliştirici partner şirketi bulunuyor. Universal Robots, iş ortaklarına ve son kullanıcılara, var olan ürününü özelleştirmek ya da yeni bir ürün geliştirmek isteyen geliştiricilere, yenilikçi çalışmalar yapmak isteyenlere cobot’larla sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde sertifikalandırılmış UR+ ürünlerini sunuyor.

 

Universal Robots Akademi 130’dan fazla ülkede 63 bini aşkın kullanıcı

Universal Robots, kolaboratif robot teknolojisindeki liderliğini programlama, kullanıcı eğitiminde kolaylık gibi avantajlarla da sürdürüyor. İş birliğine dayalı robot (Cobot) kavramını öğrenmek ve robot programcısı olmak isteyenler için 2017’de ücretsiz çevrimiçi bir platform sunan ve sektörde bir ilk olan Universal Robots Akademi’yi başlattı. Universal Robots Akademi’de İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca, Korece ve Tayca olarak 8 dilde 9 online modül ile robot teknolojisi alanında tecrübesi olmayan kullanıcılara dahi önemli kolaylıklar sağlanıyor. Platform, bugün dünya çapında 130’dan fazla ülkede 63 bini aşkın kullanıcıya sahip. Universal Robos, Türkçe seçeneğini de hayata geçirerek daha fazla kullanıcıya erişmeyi planlıyor.

 

Universal Robots Hakkında

Merkezi Danimarka’da olan 2005’te kurulan Universal Robots; ‘Cobots’ (Collaborative Robots) olarak adlandırılan, hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfetmiştir. UR3, UR3e, UR5, UR5e ve UR10, UR10e olarak farklı erişim ve taşıma kapasitesiyle CB ve e-Series olarak 2 seri ve üç temel ‘cobots’ mevcuttur. Universal Robots’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Singapur, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Tayvan’daki bölgesel ofislerine Türkiye’yi de ekleyerek dünya çapında yaklaşık +400 partnerlik güçlü dağıtım ağıyla faaliyet göstermektedir. Universal Robots’un ürünleri metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. birçok sektörde kullanılmaktadır. Yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ uygulamasıyla kolay ve hızlı kurulum sağlayabilen Universal Robots, ücretsiz online eğitim sunulan Universal Robots Academy ile iş birliğine dayalı robot kavramlarını öğrenmek isteyenler için bir platform sunmaktadır. Kolay programlama, hızlı kurulum, esnek konumlandırma ve uygulama, iş birliğine dayalı, insan ile beraber çalışmaya uygun yapısıyla (risk değerlendirmesine bağlıdır) kullanıcılara avantaj sağlayan Universal Robots, enerji verimliliği, az alan kaplamasıyla sağladığı alan tasarrufuyla da işletmelerin maliyetlerini azaltmaktır. İş birliğine dayalı cobot’larda standartları belirleyen Universal Robots, robot teknolojisinin Nobel’i sayılan Engelberger Ödülü’nün de sahibi olmuştur.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.