Business World Global

Universal Robots UR16e’yi piyasaya sürdü!

Universal Robots UR16e’yi piyasaya sürdü!
20 Eylül 2019 - 14:15

Daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip UR16e, robot çözümlerini genişletiyor İnsanla iş birliğine dayalı kolaboratif robotlarda pazar lideri olan Universal Robots, yeni piyasaya sürdüğü e-Series’in UR16e modeliyle otomasyonu daha da hızlandırıyor. Ağır görevler için geliştirilen 16 kg kapasiteli UR16e kolaboratif robotla, otomasyon herkes için daha da erişilebilir hale geliyor.

İnsanla iş birliğine dayalı kolaboratif robotları ile tüm sektörlere çözüm sağlayan ve otomasyonu herkes için erişilebilir hale getiren Universal Robots, geniş bir uygulama yelpazesindeki ağır görevler için ürettiği e-Series’in yeni modeli UR16e ile otomasyonu daha hızlı ve kolay hale getiriyor. 16 kg taşıma kapasitesiyle UR16e, ağır parçaların ve ürünlerin kaldırılması, taşınması, maliyetlerin düşürülmesi ve duruş sürelerinin azaltılması ile ilgili ergonomik ve verimlilik zorluklarını ortadan kaldırıyor.

UR16e üretim performansını iyileştirmek için daha fazla imkan sunuyor”

UR16e’ye ilişkin konuşan Universal Robots Başkanı Jürgen von Hollen, “Bugünün belirsiz ekonomik ikliminde üreticilerin rekabet gücünü korumak için esnek çözümlere bakmaları gerekiyor. UR16e ile ağır görevlerin güvenli ve verimli bir şekilde üstesinden gelebilecek bir robot ihtiyacını karşılıyoruz. Bu lansman, ürün portföyümüzün çok yönlülüğünü önemli ölçüde artırıyor ve üreticilere üretim performansını iyileştirmek, potansiyel işgücü sorunlarını ortadan kaldırmak ve uygulamaları genişletmek için daha fazla imkan sunuyor” diye belirtti.

UR16e’den hızlı yatırım geri dönüşü

UR16e, yüksek taşıma yükünü 900 mm’lik bir erişimle birleştiriyor ve +/- 0,05 mm tekrarlanabilirlik sunuyor. UR16e, çok parçalı taşıma ve CNC tezgah uygulamaları için hassasiyetten ödün vermeden otomasyon yapabilmek için ideal bir çözüm sağlıyor. Universal Robots’un diğer e-Serisi modellerinde olduğu gibi UR16e de yerleşik kuvvet algılaması, özelleştirilebilir durma süresi ve mesafesi, yapılandırılabilir 17 emniyet fonksiyonu ve sezgisel bir programlama akışı içeriyor. Hızlı yatırım geri dönüşü sağlıyor.

İlk kez Şangay’da sergilenecek

UR16e, en zorlu uyumluluk yönetmeliklerini ve güvenlik standartlarını karşılıyor. Pahalı, karmaşık ve tehlikeli olan geleneksel otomasyon çözümlerinden farklı olarak sezgisel programlama, üretim hatlarında veya iş akışlarında sıfır kesinti ile üreticinin ihtiyacı olan uygulamada otomasyon çözümünü hızlandırıyor. UR16e’nın gücü ve gelişmiş özellikleri ilk kez Şangay’da (17-21 Eylül 2019) ve ardından Las Vegas’taki Pack Expo’nun (23-25 ​​Eylül 2019) düzenlendiği Çin Uluslararası Endüstri Fuarı’nda ilk kez canlı olarak sergilenecek.

Universal Robots Hakkında

Merkezi Danimarka’da olan 2005’te kurulan Universal Robots; ‘Cobots’ (Collaborative Robots) olarak adlandırılan, hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfetmiştir. UR3, UR3e, UR5, UR5e ve UR10, UR10e, UR16e olarak farklı erişim ve taşıma kapasitesiyle CB ve e-Series olarak 2 seri ve CB3’ te üç, e_series de dört temel ‘cobots’ mevcuttur. Universal Robots’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Singapur, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Tayvan’daki bölgesel ofislerine Türkiye’yi de ekleyerek dünya çapında yaklaşık +400 partnerlik güçlü dağıtım ağıyla faaliyet göstermektedir. Universal Robots’un ürünleri metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. birçok sektörde kullanılmaktadır. Yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ uygulamasıyla kolay ve hızlı kurulum sağlayabilen Universal Robots, ücretsiz online eğitim sunulan Universal Robots Akademi ile iş birliğine dayalı robot kavramlarını öğrenmek isteyenler için bir platform sunmaktadır. Kolay programlama, hızlı kurulum, esnek konumlandırma ve uygulama, iş birliğine dayalı, insan ile beraber çalışmaya uygun yapısıyla (risk değerlendirmesine bağlıdır) kullanıcılara avantaj sağlayan Universal Robots, enerji verimliliği, az alan kaplamasıyla sağladığı alan tasarrufuyla da işletmelerin maliyetlerini azaltmaktır. İş birliğine dayalı cobot’larda standartları belirleyen Universal Robots, robot teknolojisinin Nobel’i sayılan Engelberger Ödülü’nün de sahibi olmuştur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.