Business World Global

Türk iş insanı dünyaca ünlü şirkete ortak oldu

Türk iş insanı dünyaca ünlü şirkete ortak oldu
08 Temmuz 2022 - 20:45

Türkiye ve dünyada yaptığı yatırımlar ile adından söz ettiren Türk iş insanı Aslan Özer, dünyaca ünlü prodüksiyon şirketine ortak oldu.

Tüm dünyada faaliyet gösteren Industry Works Studios şirketine birçok projede mali yardım sağlayan iş insanı Özer, kendisine gelen ortaklık teklifini kabul etti. Şirketin CEO’su Evon Tylor yaptığı resmi açıklamada, “Bir yatırımcı olarak sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz” ibaresi kullandı.

Dünyanın en ünlü isimlerinin yatırım ve dağıtımcı firması olan Lionsgate’in de dahil olduğu anlaşma, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Nicolas Cage, Jean-Claude Van Damme, Al Pacino ve Charlize Theron gibi dünyaca ünlü birçok isim ile yakın arkadaş olan Özer, yakın çevresinden gelen istekleri de kırmayarak doğru bir yatırım yaptığını belirtti. Aslan Özer, anlaşma sonrası dostlarından film sözü de aldı.

Aslan Özer Kimdir?

Aslan Özer, Artvin’de doğdu. Erzurum’da makine teknisyenlik okulunu bitirdi. Avusturalya’ya yerleşerek iş hayatına başladı. Burada işlerini büyüterek küçük bir radyo istasyonu satın aldı. Ülkeler arası ticarete hız vererek İngiltere’ye yerleşti. Burada Company Director ve Security’s kurslarını bitirerek danışmanlık lisansı aldı. Lisansını aldıktan sonra İsveç’te 2 yıl boyunca büyük şirketlere ve yatırımcılara danışmanlık yaptı ve yatırımlarını genişletti. İş hayatına Kanada’ya yerleşerek devam eden Özer, burada medya sektörüne giriş yaptı. Kanada’nın en iyi dergilerinden olan ‘Nuvo’ isimli dergiyi çıkartarak, dergi ile bir çok ödülün de sahibi oldu. Kanada ve Amerikan borsasında bir çok şirkete destek verdi. 2011 yılında yatırımlarının bir kısmını Türkiye’ye yönlendirdi. Aslan Özer, Türkiye, Afrika, Kanada ve Amerika arasında sektörel faaliyetlerini halen sürdürmektedir. İnşaat, altın ve madencilik de iş alanları arasındadır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.