Business World Global

TRON Blockchain Göçü Başlıyor!

TRON Blockchain Göçü Başlıyor!
43.240
30 Aralık 2019 - 21:24

BitTorrent bugün, popüler blockchain tabanlı içerik paylaşım platformu DLive’ın BitTorrent ekosistemine katılacağını ve TRON blok zincirine geçişe başlayacağını duyurdu. DLive ve BitTorrent, canlı yayın da dahil olmak üzere blockchain tabanlı P2P içerik paylaşımından herkesin yararlanabilmesi için birlikte çalışacak. DLive, ürün ve hizmetlerini BitTorrent’de tanıtmanın yanı sıra en yeni depolama hizmetini de kullanacak.

DLive ve blockchain geliştirme ekibi, bugünden itibaren ürün ve hizmetlerini desteklemek için BitTorrent ekibi ile işbirliği yapacak. 2019’un başlarında BitTorrent tarafından sunulan canlı yayın platformu BLive, DLive platformuyla birleştirilecek ve ekipleri DLive ekibine katılacak. DLive, üzerinde bulunan tüm içeriğin merkeziyetsiz sisteme geçmesine izin vermek için dağıtılmış bir dosya paylaşım ve depolama sistemi olan BitTorrent Dosya Paylaşım Sistemi’ni (BTFS) kullanmaya başlayacak. DLive ayrıca, her topluluğu diğerine daha fazla entegre etmek için hesap sistemlerini BitTorrent’lerle birleştirecek. Bu işbirliğiyle BitTorrent’in aylık 100 milyon aktif kullanıcısı DLive’ın hizmetlerine kolayca erişebilecek ve böylelikle canlı yayın devi dünyanın en büyüklerinden biri olarak yerini sağlamlaştıracak.

DLive, son 15 ay içinde adım adım büyüdü. Yayın platformunun tutkulu bir topluluğa, niş bir ürün pazarına uyum sağlaması ve güçlü bir şekilde benimsenmesi, platformu aylık beş milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştırdı.

DLive ekibinin kilometre taşlarını ve başarılarını gösteren kısa bir zaman çizelgesi şöyle:

• Eylül 2018 – DLive, Lino blockchain test ağına geçti

• Aralık 2018 – İlk “Happy Hour” etkinliği DLive’ı 100K günlük aktif kullanıcıya ulaştırdı.

• Nisan 2019 – PewDiePie DLive’de ilk özel yayınına başladı

• 2019 Yazı – PewDiePie, yılın en büyük canlı yayın etkinlikleri haline gelen Ninja, James Charles ve Jack Black ile birlikte yayın yaptı

• Ekim 2019 – DLive yeni IDA’yı tanıttı – Lino blockchain platform para birimi olarak “Lemon”

BitTorrent CEO’su Justin Sun; “Blockchain ve dijital medyayı birleştirdiğinizde DLive, mümkün olanı gösteren en iyi örneklerden biridir.” dedi. “DLive, canlı medya üreticileri için mükemmel bir çözümdür. Kullanıcıların yayınlarına ev sahipliği yapan ve yayıncılarının yayın frekansının avantajını kullanan merkezi sosyal medya platformları için canlı yayın içeriği çok değerlidir. TRON ve BitTorrent’ın küresel tutkulu içerik oluşturucuları ile topluluğunun eklenmesiyle DLive’in tüm dünyaya değer katmasını umuyoruz.”

DLive CEO’su Charles Wayn, ise “BitTorrent ekosisteminin bir parçası olma fırsatına sahip olmaktan çok memnunuz” dedi. “BitTorrent’ın P2P alanına öncülük etmesini izledim. DLive’ın yaratıcıları güçlendirme ve toplulukları ödüllendirme hedefi, bu yeni girişimin gücüyle hedefine bir adım daha yaklaştı.”

Ancak BitTorrent ekosistemine katılan DLive, TRON blockchain’egeçiş tamamlanana kadar Lino blockchain’i destekleyecek. Lino blockchain teknik altyapısı BitTorrent’e entegre edilecek, ancak LINO coin artık yeni ekosistemde temel değer veya kullanım birimi olmayacak. BTT’nin mevcut DLive ekosistemine entegrasyonunu kolaylaştırmak için DLive, mevcut kullanıcılara Lino blok zincirinden BitTorrent ekosistemine geçiş konusunda çeşitli avantajlar ve ödüller sunuyor. TRON blok zincirine geçiş başarıyla tamamlandığında, DLive artık Lino blok zincirini kullanmayacak.

BitTorrent, Inc. Hakkında;

2004 yılında önde gelen P2P paylaşım teknolojisi standardıyla kurulan BitTorrent, Inc., San Francisco merkezli bir tüketici yazılımı şirketidir. Protokolü, dünyadaki en büyük merkezi olmayan P2P ağıdır ve küresel olarak sistem girişinin % 22’sini ve sistem çıkış trafiğinin % 3’ünü yönlendirmektedir.

Ana ürünleri, masaüstü BitTorrent ve mobil µTorrent’dir. Bu ürünler kullanıcıların internet üzerinden büyük dosyalar göndermelerini ve yasal üçüncü taraf içerik sağlayıcılarını kullanıcılarla birleştirmeyi sağlar. 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan BitTorrent ürünleri, dünya çapında 138’den fazla ülkede 1 milyardan fazla cihaza kurulmuştur.

DLive Hakkında:

DLive, Lino blockchain üzerinde çalışan, internet üzerinden canlı yayın yapılan merkeziyetsiz bir platformdur. DLive, ABD, Silikon Vadisi’nde UC Berkeley mezunu bir grup tarafından kuruldu. DLive’ın 7 ayrı ülkede içerik geliştirme ekibi bulunuyor. DLive hem içerik üreticileri hem de izleyicileri, kripto para ile teşvik ediyor ve ödüllendiriyor. Lino, ilk DApp’i DLive da dahil olmak üzere kendi ekosisteminde yatırım yapmak için 20 milyon ABD Doları gibi yeterli bir fona sahip. DLive tüm ödüllerin içerik sağlayan yayıncılara ait olduğuna inanıyor, platformunu kullandırmak için pay almıyor ya da ücret talep etmiyor ve şeffaflığı teşvik etmeyi hedefliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.