Business World Global

Trend Micro siber güvenlik tahminlerini açıkladı

Trend Micro siber güvenlik tahminlerini açıkladı
22 Mart 2023 - 11:08

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Trend Micro, 2023 yılına yönelik siber güvenlik öngörülerinin yer aldığı “Trend Micro Siber Güvenlik Tahminleri 2023” başlıklı raporunu yayınladı.

Rapor, siber saldırganların önümüzdeki yıl ev, ofisler, yazılım tedarik zinciri ve bulut ortamını hedef alan saldırıları yoğunlaştıracağı konusunda uyarıyor.

Pandeminin etkilerinin azaldığını ancak uzaktan ve hibrit çalışmanın kalıcı hale geldiğini belirten Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Hasan Gültekin, “Bu durum, siber saldırganların 2023 yılında güvenlik açıkları kapatılmamış VPN’lere, ağ ve ofis cihazlarına ve bulut altyapısına odaklanacakları anlamına geliyor. Bu nedenle siber güvenlik ekiplerinin ve işletmelerin saldırı yüzeyi yönetimi ile tespit ve müdahaleyi tek ve daha uygun maliyetli bir platformda birleştiren çözümlere odaklanmaları gerekiyor.” dedi.

Rapor, birden fazla kurumsal ağı hedef almak için kullanılabileceğinden VPN’lerin cazip bir hedef teşkil edeceğini ortaya koyuyor. Evlerde kullanılan modemler ve yönlendiriciler de genellikle gerekli güvenlik güncellemeleri yapılmadan kullanıldığından ve BT ekipleri tarafından merkezi olarak yönetilmediklerinden siber saldırganların bir diğer önemli hedefi olacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.