Business World Global

TEB, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu çalışanlarına “Finansal Okuryazarlık” eğitimi verdi.

TEB, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu çalışanlarına “Finansal Okuryazarlık” eğitimi verdi.
11.382
11 Aralık 2019 - 11:19

Türk Ekonomi Bankası (TEB), TEB Aile Akademisi ile toplumun finansal okuryazarlık seviyesini yükseltmek ve tasarruf bilincini geliştirmek için 2012 yılından bu yana Türkiye’nin en kapsamlı sosyal sorumluluk projesini yürütüyor. Bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşlarla da işbirliğine giden TEB, son olarak Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) genel müdürlük yerleşkesinde Finansal Okuryazarlık eğitimi gerçekleştirdi.

2012 yılında başlattığı finansal okuryazarlık eğitimleriyle bu alanda öncü olan TEB, Aile Akademisi çatısı altında düzenlediği eğitimlerle ülke genelinde kamu kurumları, belediyeler, eğitim kurumları ve özel sektör çalışanlarından başlayarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF gibi kurumlarla yaptığı iş birlikleriyle yaklaşık 19 milyon kişiye finansal okuryazarlık eğitimleri verdi.

Bu eğitimlerle toplumun finansal okuryazarlık düzeyini yükseltmeyi ve tasarruf bilincini geliştirmeyi hedefleyen TEB, Türk savunma sanayinin temelini oluşturan kurumlardan MKE ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında kurum çalışanlarına yönelik eğitim gerçekleştirdi. Aralık ayı başında Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu genel müdürlük yerleşkesinde düzenlenen eğitime yaklaşık 200 kişi katıldı.

TEB’in MKE çalışanlarına yönelik finansal okuryazarlık eğitimlerinin önümüzdeki dönemde MKE’nin Ankara ve Kırıkkale’deki fabrika ve yerleşkelerinde de düzenlenmesi, bu eğitimlerle de toplamda 5500 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.