Business World Global

T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır oldu

T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır oldu
25 Temmuz 2023 - 10:46

“Teknoloji Geliştiren bir Türkiye” hedefiyle çalışmalarına devam eden Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetiminde bayrak değişimi gerçekleşti. Vakfın 5 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Haluk Bayraktar, başkanlık görevini T3 Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Kuzucu Hıdır’a devretti.

Ayrıca kuruluşundan bu yana T3 Vakfı Genel Müdürü ve TEKNOFEST Genel Sekreteri olarak görev yapan Ömer Kökçam, Vakıf Genel Müdürlük görevini Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Elvan Kuzucu Hıdır’a, TEKNOFEST Genel Sekreterlik görevini ise İcra Kurulu Üyesi Muhammet Saymaz’a devretti.

Türkiye Teknoloji Vakfı’nda gerçekleşen bayrak değişimi ile ilgili olarak Haluk Bayraktar şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye için birçok çığır açıcı projeye imza attık. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu doğrultusunda yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde, gençlerimiz ve geleceğimiz için gururlandıran projeler hayata geçirildi. Bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm Mütevelli Heyeti üyelerimize, Yönetim Kurulu üyelerimize, çalışanlarımıza, gönüllülerimize, manevi desteğini esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte özverisi ve adanmışlığıyla katkı sağlayan değerli yönetim kurulu üyemiz ve müdürümüz Ömer Kökçam’a hassaten teşekkür ediyor ve şükranlarımı iletiyorum. Elvan Hanımın liderliğinde yeni yönetimimize #MilliTeknolojiHamlesi davamızda üstün başarılar diliyorum.”

ELVAN KUZUCU HIDIR KİMDİR?

Elvan Kuzucu Hıdır, 1992 yılında Aksaray’da doğdu. 2010 yılında Meram Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye derecesi ile Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü kapsamlı burslu olarak kazandı. Lisans eğitimi esnasında Robotik Kulübü başkanlığını yürüttü. 2015 yılında Yüksek Onur derecesi ile lisans eğitiminden mezun oldu. Aynı üniversitenin aynı bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etti. Bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği almaya hak kazandı ve TÜBİTAK yurt içi yüksek lisans bursu aldı. 2017 yılında yüksek lisans eğitiminden Yüksek Onur derecesi ile mezun oldu. Aynı yıl İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olarak doktora eğitimine başladı. Bu süreçte TÜBİTAK yurt içi doktora bursu almaya hak kazandı. Halihazırda doktora tez aşamasında olup 5G ve Ötesi Güvenli Haberleşme Sistemleri Tasarımı üzerine tezini hazırlamaktadır. Çeşitli araştırma projelerinde görev almıştır ve uluslararası akademik dergiler ve konferanslarda yayınları bulunmaktadır.

2018 yılından itibaren TEKNOFEST teknoloji yarışmalarından sorumlu İcra Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. 2022 yılından bu yana T3 Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Temmuz 2023 itibari ile T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görevine devam eden Elvan Kuzucu Hıdır, ileri derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]