Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

STFA İnşaat ve Kadir Has Üniversitesi Arasında İşbirliği.

STFA İnşaat ve Kadir Has Üniversitesi Arasında İşbirliği.
7.789
10 Eylül 2019 - 12:17

Kadir Has Üniversitesi, eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik işbirliğini geliştirmek amacıyla 6 Eylül Cuma günü STFA İnşaat Grubu ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Kadir Has Üniversitesi, proje konuları sağlamak, sorunlara her düzeyde ortak çözüm geliştirmek, yaz stajları ve mezuniyet sonrası istihdam gibi alanlarda da eğitim süreci içinde ve sonrasında etkin rol üstlenmek amacıyla,STFA İnşaat Grubuile işbirliği anlaşması imzaladı.

“Anlaşmalar, Yenilikçi Teknoloji Çözüm ve Teknolojilerin Geliştirilmesi İçin Önemli.” 

Kadir Has Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. A. Metin Ger; “Kadir Has Üniversitesi olarak lisans ve lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirmek, öğrencilerin olabildiğince sahada gerçekleşmekte olan işlerin içinde yer almaları ve bu işlere yönelik tez ve proje benzeri bilimsel ve akademik çalışmalar yapabilmelerine imkan sağlamak için farklı sektörlerle anlaşmalar düzenliyoruz. Yapılan bu anlaşmalar, yenilikçi çözümlerin ve teknolojilerin geliştirilmesi için güncel gelişmelere hakim mühendislerin yetiştirilebilmesine olanak verecek şekilde tasarlanmış ders programlarının uygulamaya konulması için önemli bir rol oynuyor. Yakın gelecekte hem sektöre hem akademik üniversite eğitimine katkısı olacağına inanıyoruz. STFA İnşaat Grubu ile yaptığımız anlaşma ile de bunu pekiştirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

Kadir Has Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan mutlu olduğunu belirten STFA İnşaat Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Şentürk; “Böyle güzel bir işe katkımız olduğu için çok mutluyuz. Kadir Has Üniversitesi’ne de ayrıca teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri özel sektör ile üniversiteler arasındaki bağın kopukluğu. Bir şekilde bu durumu zaman içerisinde gidermemiz gerekiyor. Kadir Has Üniversitesi ile yaptığımız anlaşma, bu kopukluğu gidermenin başlangıcı olabilir” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.