Business World Global

Sortie ‘Meyhanede’ bu yaz da boğazın incisi olacak

Sortie ‘Meyhanede’ bu yaz da boğazın incisi olacak
12 Haziran 2023 - 17:57

2021 yılından bu yana Kuruçeşme Sortie’nin içinde yer alan Meyhanede restoran, yaz aylarının gelmesiyle birlikte meraklılarına yeniden merhaba diyor.

Açıldığı günden beri hem mutfağı hem konumu itibarıyla yerli ve yabancı misafirlerin uğrak yeri olan Meyhanede,  bu yılda ağırladığı her misafirini boğazın eşsiz görüntüsüne  ve lezzete  doymuş uğurlamayı hedefliyor.

Genç iş insanı Onur Erol’un işletmeciliğini, Birol Baştürk’ün ise koordinatörlüğünü üstlendiği Meyhanede, mutfağını ise meslekte 50. yılını deviren usta şef Ahmet Yavuz’a emanet ediyor. Restoran; soğuk mezelerden ara sıcaklara, ana yemekten tatlılara kadar yerli ve yabancı tüm misafirlerinden tam not alıyor.

18 çeşit mezenin yer aldığı restoranda; Girit ezmesinden, pancar suyuyla hazırlanmış özel  meyhanede kısıra, avokado soslu karidesten, hollandez sosla harmanlanan ve pazı yaprağında sunulan levreğe kadar konukları geniş yelpazede bir lezzet şöleni bekliyor. Bu lezzet şölenine atom, humus, köpoğlu, fava ve deniz kenarı masaların olmazsa olmazı kalamar ile karides eşlik ediyor.  Ana yemeklerde ise, şefin 50 yıllık tecrübesini kullanarak özel tarifle hazırladığı meyhanede köftenin yanı sıra; bonfile, dana, kuzu pirzola, tuzda balık, somon ve levrek gibi balık çeşitleri yer alıyor. Meyhanede,  yeni sezona merhaba derken misafirlerine özel hazırlanan taze ıstakozların yer aldığı havuzuyla da dikkat çekiyor. İsteyen misafirlere taptaze ıstakozlar bu havuzdan alınıp pişirilerek servis ediliyor.

Tatlılarda ise dondurmalı irmik helvası, krokanlı vanilyalı parfe, limonlu ve vişneli  sorbe yer alıyor.

Kuruçeşme’deki Sortie kompleksinin içinde, deniz kenarında yer alan Meyhanede kasım ayına dek siz lezzet tutkunlarını bekliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.