Business World Global

Solo Yatırım Holding’ten Kervansaray ve Kolan’a sert tepki

Solo Yatırım Holding’ten Kervansaray ve Kolan’a sert tepki
04 Şubat 2023 - 17:18

Kervansaray Oteller Grubu, Kolan Hastaneler Grubu ve Solo Yatırım Holding arasında sular durulmuyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında devre tatil satışı alanında Solo Yatırım Holding ile masaya oturan ve anlaşma sağlayan Kervansaray Oteller Grubunun, aynı anlaşmayı daha öncesinden de Kolan Hastaneler Grubu ile de yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu durumdan dolayı Solo Yatırım Holding’in mağdur olduğu dile getirilmişti.

Solo Yatırım Holding hak arayışını sürdürüyor

Kervansaray Oteller Grubu ile Ocak ayında imzalanan sözleşmeler ve yaptıkları anlaşmalar ile mağduriyetini beyan eden Solo Yatırım Holding yönetim kurulu başkanı Hakan Cengiz yaptığı açıklamada; ‘’Kervansaray Oteller Grubu ile yaptığımız devre tatil satışı anlaşması neticesinde, devralmamız gereken Bursa Kervansaray Termal Otel’in, daha öncesinden Kolan Hastaneler Grubuna devredilmiş olduğunu üzülerek öğrendik. Konu ile ilgili tüm yasal süreçleri, elimizde bulunan resmi evrak ve sözleşmelerimiz ile başlatmış bulunmaktayız” dedi.

Yasal süreç başladı

Turizm alanında ülkemizin güzide kuruluşlarından biri olan Kervansaray Grubu ve sağlık sektöründe büyük bir kurum olan Kolan Hastaneler Grubu ile böylesine üzücü bir durum içerisinde oldukları için ziyadesiyle üzgün olduklarını dile getiren Solo Yatırım Holding, mağduriyet bildirirken, konuyla alakalı yasal süreç başlattıklarını da beyan etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.