Business World Global

Solarçatı, Garanti BBVA’nın GES projesini tamamladı

Solarçatı, Garanti BBVA’nın GES projesini tamamladı
20 Aralık 2023 - 16:19

Solarçatı tarafından tamamlanan proje kapsamında, İstanbul’da bulunan “Garanti Güneşli Hizmet Merkezi” ve “Garanti Pendik Teknoloji Kampüsü” nün enerji ihtiyacı, yapılan yatırımla güneşten üretilen elektrik ile elde edilmeye başladı. 

Solarçatı’nın kurulumunu gerçekleştirdiği GES projeleriyle karbon ayak izini nötrlemeyi amaçlayan Garanti BBVA’nın, Pendik Teknoloji Kampüsü’nün kurulu gücü 103 kW yıllık üretim kapasitesi 122 MWh, Güneşli Hizmet Merkezi’nin kurulu gücü 193 kW yıllık üretim kapasitesi ise 228 MWh olacak. GES enerji üretimiyle toplamda yıllık 1 milyon TL tasarruf sağlanarak 160 ton karbon emisyonunun engellenmesi hedefleniyor. Bu da doğada yaklaşık 9884 ağacın azaltabileceği sera gazı miktarına denk geliyor.  Solarçatı tarafından GES kurulumu gerçekleştirilen bu iki merkezde 645 adet HT marka 455W güneş paneli ve Huawei marka inverterler kullanıldı. Bu GES santrallerinde 60 tane evin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek kadar enerji üretimi gerçekleştiriliyor.

Yüksek kalitede ürün ve titiz montaj süreçlerinin kullanıldığı Solarçatı GES kurulumlarında, en yüksek standartlarda İSG ve kalite önlemleriyle 2 ayda hayata geçirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.